Ş. Çiyager – Ş. Zeryan İntikam Birimleri “Kesintisiz Öz Savunma Eylemleri” sürecini başlattı

0
854

Yazılı açıklama yapan Şehit Çiyager ve Ş. Zeryan İntikam Birimileri başlattıkları Kesintisiz Öz Savunma Eylemleri Süreci kapsamında dün akşam saat 19:05’te Mardin Nusaybin’in Barış mahallesinde Polis lojmanlarına yönelik eylem gerçekleştirdiğini ve gerçekleşen eylem sonucunda çok sayıda ölü ve yaralı polis olduğunu belirtti.

Şehit Çiyager – Şehit Zeryan İntikam Birimlerinin Açıklaması ise şu şekilde:


Ş. Çiyager – Ş. Zeryan İntikam Birimleri olarak faşist Türk devletinin Rojavayı işgal saldırılarına karşı Kesintisiz Öz savunma Eylemleri Sürecini başlattık. Kürt halkının öz gücü ve öz savunmasıyla barbar DAİŞ’i yenilgiye uğratıp, binlerce şehit ve bedeller vererek özgürleştirdiği toprakları işgal ve Kürdü soykırım planları yapan faşist Türk devletinin, tüm kurum ve ekonomik kaynaklarının ve bu işgale destek veren herkesin her an ve her yerde hedefimiz olacağını belirtiyoruz.


Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz eylemlerde;
Dün akşam saat 19:05’te Mardin Nusaybin ilçesine bağlı Barış mahallesindeki Polis lojmanlarına yönelik etkili bir eylem gerçekleştirdik. Ş. Çiyager – Ş. Zeryan İntikam Birimlerii üyelerimiz polis lojmanlarını ferdi silahlarla vurdu. Gerçekleştirdiğimiz eylem sonucunda çok sayıda ölü ve yaralı polis var fakat net sayı bilinmiyor.

Yine dün akşam saatlerinde birimlerimiz Nusaybin ilçesindeki AKP işgalci rejiminin para kasalarından A-101 market zincirleri hedef aldı, bir çok A-101 marketi ateşe verilerek imha edildi.

Bizler Kobane’den Sur’a, Sur’dan Cizre’ye, Cizre’den Nusaybin’e ve bugün Rojava’ya kadar gelişen direniş halkasının intikam neferleri olarak öz savunmamızı her alanda, her yerde ve her an gerçekleştireceğimizi belirtiyoruz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here