‘Sağlık emekçilerimiz komutanlarımızdır’

0
1138

DSG Genel Komutanı Mazlûm Ebdî, koronavirüse ilişkin yaptığı açıklamada bölgedeki imkanların kısıtlı olduğunu hatırlatarak, herkesi alınan kararlara uymaya çağırdı

Dünyaya yayılarak binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs (Covid-19) Suriye sahasına da yayıldı. Suriye hükümeti, dün ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğine ilişkin bilgi verdi.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi de henüz bir vakanın tespit edilmediği bölgede çeşitli önlemler aldı. Bu önlemler kapsamında da bugün sokağa çıkma yasağı devreye girdi. Bölgedeki bu tehdide ilişkin Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlûm Ebdî de söz konusu tehdide ilişkin açıklama yaparak, alınan kararlara uyulması yönünde uyarıda bulundu.

‘Tehdit söz konusu’

Koronavirüs tehdidine ilişkin Twitter hesabı üzerinden görüntülü mesaj yayımlayan Ebdî, “Her ne kadar resmi olarak şu ana kadar bu virüs bölgemizde görülmemiş olsa da tehdidi söz konusu. Buna karşı da Özerk Yönetim bazı tedbir kararları aldı. Hepimizin Özerk Yönetim’in almış olduğu tedbir kararlarını sahiplenmesi ve uygulaması gerekir. Bölgemizin imkanları kısıtlı olduğundan en büyük tedbir kendimizi bu virüsten korumaktır”

‘Sağlık emekçilerimiz komutanlarımızdır’

Yurttaşların sadece kendilerini değil, aynı zamanda ailesini, çevresini, dost ve arkadaşlarını da bu virüsten korumak için alınan kararları harfiyen yerine getirmesi gerektiğine vurgu yapan Ebdî, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu hassas ve kritik süreçte tüm sağlık emekçilerinin komutanlarımız olduğunu belirtiyoruz. Onların mücadelesini selamlıyoruz. Tüm halkımıza da sağlık emekçilerine yardımcı olmaları ve alınan kararları uygulayarak bu virüsü bölgemizde yayılmasını engellemeye çağırıyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here