‘Saklanan koronavirüslü Erdoğan mı?’

0
733

Türkiye’de de resmi açıklamaya göre vaka sayısı beş. Ancak ülkede yaşananlarla ilgili tartışmalar bitmiyor.

Konu köşe yazarların da gündeminde.
Artı Gerçek yazarı Ahmet Nesin bugünkü “Saklanan koronavirüslü Erdoğan mı?” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Tüm dünyada koronavirüsten insanların öldüğünü hatırlatan Nesin, konuyu Türkiye’ye getiriyor veşöyle diyor:

“Türkiye’de ilk karantina daha önce kullanılmayan bir hastahanede başladı, “Neden?”

Dünyada böyle bir virüs yayılmış ve tehlikeliyken Suriyelileri Edirne sınır kapısına gönderdik, bu hem onlar hem Türkiye ve Yunanistan için tehlikeli değil mi, o zaman “Neden?”…

Ve sonunda hastalık Türkiye’de de çıktı ama hem hasta hem de şehir saklanıyor, “Neden?”

İşte bu sonuncusu kafama fena halde takıldı, bir ülkede yada Türkiye gibi geri kalmış bir ülkede kim hastalanırsa saklanır bu hastalık. Ve kimin bu hastalığa en kolay bulaşma riski var, “Neden” kimi kişilere daha kolay bulaşır.

Pilotlar dahil uçak mürettebatına ve yolculara bulaşabilir ama bu gayet doğal sayılacağından saklanması için hiçbir “Neden” yok.

Halka bulaşması öyle kolay değil, çünkü ben inanıyorum ki, Türkiye’deki evlerin büyük bir çoğunluğu şimdi birer küçük bakkal gibi stoklarla doludur, bilhassa mutfakta adım atacak yer yoktur.

Peki, en kolay kime bulaşır, tabi ki son dönemi devamlı dış gezilere giden cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakan arkadaşlarına. Erdoğan’a bulaşırsa bu halktan saklanır mı, saklanırsa “Neden?”

Evet saklanır, çünkü bunun örnekleri var, Erdoğan’ın sara hastalığı halktan saklanıyor, çünkü sara hastaları bırakın devlet erkanında yer almayı, askerlik bile yapamazlar. Komutanlarda sara hastalığı çıkarsa emekli edilirler.

Erdoğan’ın başka hastalığı var mı, evet var ve iki kez ameliyat oldu, o da kolon kanseri. Peki bu halk, bu kadar sevdiği cumhurbaşkanının şu anki sağlık durumunu biliyor mu, kanser ne durumda, hâlâ kemoterapi görüyor mu, ikinci ameliyat neden yapıldı, Erdoğan Köln’de bir hastahaneye gizlice tedavi için geldi mi, hayır bilmiyor, hepsi saklanıyor, “Neden?”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here