Şakran Cezaevi’nde 4 tutuklunun yüksek ateşle hastaneye kaldırıldığı belirtildi

0
700

Şakran 1 Nolu T Tipi Cezaevi’nde olan Eser Mor Sümbül ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde 4 siyasi tutuklunun yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırıldığını iletti.

İzmir’in Aliağa Şakran 1 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan siyasi tutuklu Eser Mor Sümbül annesi Ayten Mor Sümbül ile yaptığı telefon görüşmesinde cezaevinde bulunan 4 siyasi tutuklunun yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.

‘KAYGILIYIZ’

Sümbül, yaptığı telefon görüşmesinde şunları söyledi: “Bizler koronavirüsü olabileceğinden kaygı duyuyoruz. Salgın çıktığından beri temiz çarşaf ve yastık kılıfları almak istiyoruz ama bize hep kirli malzemeler veriliyor. Zaten pahalı olan hijyen malzemelerinin fiyatları da arttı. Cezaevi yönetimi bize ‘Paranız yoksa bir şey alamazsınız’ diyorlar. Ne koğuşlarda ne de diğer alanlarda hiçbir dezenfektan işlemi yapılmadı. Sonuç olarak arkadaşlarımız hastalandı. Kaygılıyız.”

Anne Sümbül bu iddialar üzerine İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şubesi’ne giderek duruma ilişkin başvuruda bulundu. Anne Sümbül, telefonda görüşme süresinin kısa olduğu olması nedeniyle hastaneye kaldırılanların isimlerini öğrenemediklerini belirtti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here