Şehid Çiyager Milisleri’nden polis araçlarına bombalı eylem

0
272

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Şehid Çiyager Milisleri, eylemin ayrıntılarına ilişkin şunları belirtti:

“HBDH Şehid Çiyager Milisleri 11 Mart 2022 gecesi Amed’in Sur İlçesi Melik Ahmet Caddesi’nde bulunan Çarşı Karakolu kontrol noktasına yakın bekletilen bir adet Ural Tipi zırhlı araca ve Ranger tipi özel harekât polislerinin kullandığı araca dönük 3 adet el bombası ile eylem gerçekleştirdi. Milislerimiz, eylemlerinin ardından konumlandıkları üslerine ulaşmışlardır.

Eylemde kullanılan iki el bombası aracın bulunduğu noktada bekleyen özel harekât polislerinin ortasına düşerken, diğer el bombası zırhlı araca çarparak patladı. Eylem yerine sevk edilen 4 ambulansa yaralı polislerin taşındığı görülürken birinin ağır yaralı olduğu netleştirilmiştir.

HBDH Şehid Çiyager Milisleri olarak 12 Mart 1971 darbesine ve faşizme karşı kahramanca savaşarak şehit düşen önder yoldaşları anıyoruz. Mahirlerden ve şehitlerden aldığımız bu devrimci gelenek Amed Surları’nda Şehit Çiyager’le devam etmektedir. Yine, Gazi Katliamı’nın yıl dönümünde Gazi şehitlerini ve faşizme karşı aylarca direnen Şehit Çiyager yoldaşları anıyoruz.

HBDH’ın kuruluş yıldönümünde faşizme karşı eylemlerimizi yükselteceğiz, halklarımızı özgürleştireceğiz. Bu temelde kuruluş yıldönümünde HBDH’ı selamlıyoruz.

Devrime doğru İleri Daha İleri …”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz