Şehit Mehmet Sevgat İntikam Birimi’nden Mersin’de eylem

0
392

 İntikam Birimi, Kürt gençliğinin öfkesinin ölçülmemesi gerektiğine dikkat çekerek “Tüm Kürdistan gençliği bu temelde sokaklara akmalı ve gücünü göstermelidir.” dedi.

 Şehit Mehmet Sevgat İntikam Birimi tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Direniş ve özgürlük bayramımız başta Önder Apo ve Kahraman Şehitlerimiz olmak üzere tüm halkımıza kutlu olsun. Önderliğimiz üzerindeki faşist soykırımcı politikalar devam ederken bizlerin tepkisini ölçmek için TC devleti ve onun çeteleri ahlaksızca yollara başvurmaktadır. Buradan açık bir şekilde belirtiyoruz ki; Önder Apo’ya yönelik gerçekleşecek en ufak bir yönelimde Türkiye Metropollerini cehenneme çevireceğiz. Biz onurlu Kürt gençlerinin bunu yapacak hem tecrübesi hemde gücü vardır. Kimse Apocu Gençliğin öfkesini ölçmesin. Tüm Kürdistan gençliği bu temelde sokaklara akmalı ve gücünü göstermelidir. Nasıl ki Mustafa Malçoklar, Evrim Demirler, Yahya Menekşeler, Şahin Önerler Önder Apo için fedai bir duruş sergilediyse bizlerde onların mirasına sahip çıkmalıyız.”

İntikam birimi eylemlerine ilişkin ise şunları belirtti:

“18 Mart günü Mersin’in Akdeniz ilçesi Güneş mahallesinde Şehit Mehmet Sevgat İntikam Birimimiz Önder Apo’ya yönelik saldırılar için bir eylem düzenledi. Mahalleye Önder Apo’nun özgürlüğü için pankart asan birimimiz daha sonra “Biji Serok Apo” ve “Be Serok Jiyan Nabe” sloganları atarak alandan uzaklaştı.”

 “Birkez daha büyük newroz Şehitlerimiz Mazlumlar, Zekiyeler, Semalar, Ronahi, Berivanlar, Rahşanlar şahsında tüm şehitlerimizi anıyoruz ve tüm Kürt Gençliğine çağrı yapıyoruz. Newroz alanlarını doldurup direniş alanlarına çevirelim ve bu Newrozu Önder Apo’ya özgürlük newrozu yapalım.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz