Şehit Senar Zagros İntikam Birimi Amed’de eylem gerçekleştirdi

0
318

Şehit Senar Zagros İntikam Birimleri 8 Ekim gecesi saat 00.00’da Amed Bağlar 5 Nisan Mahallesi’nde faşist TC polislerinin konuşlandığı alana eylem düzenledi.

Eylemi Önder Apo’ya dönük geliştirilen 9 Ekim Uluslararası Komplosu’na dönük gerçekleştirdiğini bildiren birim yazılı bir açıklamada bulundu.

” Önderliğimizin çok alçak ve korkak bir biçimde kaçırılıp faşist Türk devleti’ne teslim edilmesinin ardından 24 yıl geçti. Önderliğimize dönük geliştirilen komplo ta o zamanlarda nasıl YCK gençliğinin yakıcı öfkesiyle buluştuysa ve Önder Apo için heryerde eylemler geliştiyse, şimdi de Önderliğimiz; yani yaşam soluğumuz için dünyayı komploculara dar etmemiz gerekiyor. Tarih bizden bunu emrediyor. Gençliğin ateşi bütün komplocuları yakmalıdır. Bütün Bakurê Kürdistan gençliği, metropollerde yaşayan gençlik bu sessizlikten kurtulmalı ve özgürlük savaşına katılmalıdır. “Werin Cenga Azadiyê” şiarıyla her an da her yerde düşmanın ensesinde olalım. ”

Eyleme ilişkin şunlar belirtildi;

“Şehit Senar Zagros İntikam Birimlerimiz 8 Ekim gecesi Amed Bağlar’da 5 Nisan Mahallesi’nde konuşlanan faşist polislere dönük ses bombasıyla eylem gerçekleştirmiştir. Birimimiz eylemin ardından başarılı bir şekilde geri çekilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz