Şehit Sîpan Efrîn Görkemli Törenle Sonsuzluğa Uğurlandı

0
712

Geçirdiği kalp krizi sonucu şehit düşen QSD Komutanı Sîpan Efrîn (Mihemed Hemo), Dêrîk’teki Şehit Xebat Dêrik Şehitliği’nde düzenlenen kitlesel törenle sonsuzluğa uğurlandı. Dêrik’teki Şehit Hogir Hastanesi önünde toplanan binlerce kişi, şehit cenazesini teslim aldıktan sonra kent merkezinde yürüyüşe geçti.

Kitle, kentin ana caddeleri boyunca devam eden cenaze yürüyüşünün ardından Şehit Xebat Dêrik Şehitliği’ne gitti. Şehitlikte saygı duruşu ile başlayan törende, QSD savaşçıları tarafından askeri geçit töreni düzenlendi.

Törende konuşan YPG Sözcüsü Nûrî Mehmûd, “Şehit Sîpan tüm cephelerde kahramanlık destanı yazdı. Binlerce savaşçı onun eğitiminden geçti. Bugün burada büyük bir komutanı uğurluyoruz. Erdoğan ve çetelerine karşı öncü bir rol oynayan bir komutanı uğurluyoruz. Her türlü ihanetin karşısında duran bir komutanı uğurluyoruz” dedi.

 ‘GÜÇLÜ BİR KOMUTAN VE MÜHENDİSTİ’

Ardından konuşan Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) Yürütme Kurulu üyesi Foza Yusif, Şehit Sîpan’ın özgürlük, adalet ve halkların onuru için savaşan güçlü bir savaşçı olduğunun altını çizdi. Şehit Sîpan’ın Kürt halkının özgürlüğü için canını feda ettiğini kaydeden Yusif, “Şehit Sîpan yoldaşlık ruhuyla hareket ediyordu. Yurtsever kişiliğiyle tanınıyor. Sadece bir savaşçı değil aynı zamanda güçlü bir komutan ve mühendisti” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Şehit Aileleri Meclisi tarafından şehidin şehadet belgesi okunarak ailesine teslim edildi.

Törenin sonunda Şehit Sîpan’ın cenazesi sloganlar ve alkışlar eşliğinde toprağa verildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz