Şehit Sofi Xerzan İntikam Birimi’den 2 noktada bombalı eylem

0
853

Şehit Sofi Xerzan İntikam Birimi, İstanbul’un Sultangazi ilçesinde eş zamanlı 2 noktada devlete ait noktalara el yapımı bombalarla eylem düzenlediğini duyurdu.

Şehit Sofi Xerzan intikam birimi, 15 Şubat uluslararası komplonun yıldönümü yaklaşırken İstanbul’un Sultangazi ilçesinde eş zamanlı 2 noktada devlete ait noktalara el yapımı bombalarla eylem düzenlendiğini bildirdi.

Şehit Sofi Xerzan İntikam Birimi yazılı bir açıklama yaparak İstanbul’da 15 Şubat uluslararası komploya karşı gerçekleştirdiği eyleme ilişkin bilgi verdi.

‘Güneşimizi Karartamazsınız’

“15 Şubat uluslararası komplo Önder Apo şahsında başta gençlik olmak üzere tüm Kürt halkı üzerinde gerçekleştirilen bir soykırım ve yok etme planlamasıdır. Ama şunu çok iyi gördük ki başta Önder Apo ve Önder Apo etrafında ateşten çember olan ‘Güneşimizi Karartamazsınız’ şehitleri İmralı’da uygulanmak istenen soykırımı boşa çıkarmıştır. İşgalci devlete, verilen mücadelelerle hareketimizin yenilmezliği kabul ettirilmiştir. Bugün Garê’ye dönük gerçekleştirdiği işgal saldırısında bir kez daha yenilgiye uğrayan işgalci TC aldığı darbeyle kalmayacaktır. Bizler gençlik olarak her an her yerde kabusları olacak ve topraklarımızdan söküp atılana kadar darbe üstüne darbe vurmaya devam edeceğiz.

‘Güneşimizi Karartamazsınız’ şehitlerin takipçileri ve Önder Apo’nun fedaileri olarak şunu bir kez daha vurgulamak istiyoruz ki Önderliğimizin fiziki özgürlüğü sağlanana kadar hiçbir alanda nefes almadan işgalci TC devletine yaşamı dar edecek ve mücadeleyi mutlaka zafere taşıyacağız.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here