İntikam Birimi Amed’de bekçilere yönelik eylem gerçekleştirdi

0
705

Şehit Sorxwin Roboski İntikam Birimi 15 Şubat Uluslararası Komplo’suna karşı Amed’in Sur ilçesinde eylem gerçekleştirdiğini açıkladı. İntikam birimi işgalci Türk polislerinin karakol olarak kullandığı İskender Paşa okulunda toplanan bekçileri 3 adet el yapımı bomba ile etkili bir şekilde vurduğunu belirtti.

Şehit Sorxwin Roboski İntikam Birimi daha önceden yaptığı açıklamalarda da bekçilere yönelik çeşitli uyarılar yapmış, istifa etmeyen bekçilere yönelik eylem gerçekleştireceğini açıklamıştı.

İntikam Birimi 17 Şubat günü yaptığı yazılı açıklamada İskender Paşa okulunda toplanan bekçilere yönelik 3 adet el yapımı patlayıcı ile eylem gerçekleştirdiğini, gerçekleştirilen eylemde yaralı bekçi sayısının netleştirilemediğini aktardı.

İntikam Birimi’nin açıklamasının detayları şu şekilde:

“Şehit Sorxwin Roboski İntikam Birimi üyelerimiz Uluslararası Komploya karşı 16 Şubat akşam saat 22:00’da Amed’in Sur ilçesindeki işgalci Türk polislerinin karakol olarak kullandığı İskender Paşa okulundaki bekçilere yönelik eylem gerçekleştirdi. Birim üyelerimiz bekçiler toplandığı anda 3 adet el yapımı bomba ile etkili bir şekilde vurdu. Gerçekleştirilen eylem sonucunda yaralı bekçi sayısı netleştirilememiştir.”

Bekçiler Ya Halkına İhanetten Vazgeçecek Ya Da Eylemlerimizin Hedefi Olacak!

“İşgalci Türk devletinin Kürt halkına karşı yürüttüğü savaşta kendi halkına karşı savaşan ihanetçi bekçiler her yerde hedefimiz olacaktır. Başta Amed’de olmak üzere tüm Kürdistan’daki bekçiler ya kendi halkına ihanetten vazgeçecek ya da intikam eylemlerimizin hedefi olacaktır. Bizler Çiyagerlerin, Nucanların, Xemginlerin, Rukenlerin Amed şehrine ve Kürt halkına bıraktığı direniş mirası gereği bu ihanetçi bekçileri şehrimiz Amed ve tüm Kürdistan’da bitirinceye kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here