Şehit Zilan Milisleri’nden AKP-MHP güçlerine dönük eylemler

0
320

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH) Şehit Zilan Milisleri, AKP-MHP güçlerine dönük eylemler düzenledi.

KBDH tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Van F Tipi Cezaevinde şehit edilen Şervan Can Güder yoldaşımızın anısına 27 Mart gecesi Gever’in Cumhuriyet Mahallesi’nde devriye gezen işgalci TC polisine ait sivil aracı el yapımı patlayıcı (EYP) ve silahla vurulmuştur. Aracın içinde bulunan sivil polisler korku içinde araçtan hızlıca kaçıp aynı devriyede bulunan zırhlı araca geçmişlerdir. Sivil polis aracı büyük maddi hasar görmüştür” denildi.

Açıklamada, şu bilgiler de verildi:

“28 Mart gecesi saat 11.30 sıralarında çevre yolu üzerinden operasyona giden 20-30 araçlık işgalci askeri konvoya 2 koldan molotoflarla eylem gerçekleştirilmiştir. Askeri konvoyda bulunan ‘Kirpi’ zırhlı aracının içindeki askerler panik içinde başka bir askeri araca sevk edilmiştir. Askeri aracın 2 tekerleği yakılmış, üst tarafta bulunan kamera ve silah sisteminde büyük hasar meydana getirilmiştir. Panik içinde olan işgalci askerler etrafa rastgele ateş açmışlardır. Askeri konvoy durdurulmuş, sabah 08.00’da tekrar hareket ettiği görülmüştür.

Yine 28 Mart gecesi Gever’in İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan AKP binasına gece saat 10-11 sıralarında birimlerimizce EYP ile bir eylem gerçekleştirilmiştir. Eylem sonrası binanın camlarının tümüyle kırıldığı görülmüştür. Eylemlerimiz sonrası birimlerimiz sağlam bir şekilde güvenli alanlarına ulaşmışlardır. Bu eylemimiz Önderliğimizin doğum günü vesilesiyle yapılmıştır.

KBDH Şehit Zilan Milisleri olarak Güneşimizin doğuşunu kutluyor, tüm kadınları KBDH saflarında buluşmaya ve birleşik mücadelenin milis gücü olmaya, isyanı büyütmeye davet ediyoruz. İsyanımız direniş ve eylemlerle devam edecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz