Şenyaşar ailesi, adalet nöbetinin 133’üncü gününde

Urfa’da katledilen yakınları için aylardır nöbet eylemi tutan Şenyaşar ailesi, Kurban Bayramı vesilesiyle paylaştığı mesajda, “Zulüm altında bayram olmaz” dedi.

2018 yılında AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın nöbet eylemi devam ediyor.

Aile, nöbet eyleminin 133’üncü gününde yeniden Urfa Adliyesi önünde oturdu. Kurban Bayramı arifesine denk gelen bugünkü eylemde, bu vesileyle bir mesaj verildi.

Eylem sırasında bir açıklama yapan Ferit Şenyaşar, “Yarın Kurban Bayramı’dır. Biz zulüm altında yaşıyoruz. Zulüm altında bir bayram nasıl olur? Yaşayanlar bilir. Bunu kimsenin de yaşamasını istemiyoruz. 3 insanımız devlet hastanesinin içinde katlediliyor. Bir kardeşime de hukuksuzca 38 yıla yakın hapis cezası verildi” dedi.

Şenyaşar, şunları ekledi: “Ve 3 yıldır tek kişilik bir hücrede tutuluyor. Annemle burada adalet mücadelemizi sürdürüyoruz. Anlatılmaz bir zulüm altında yaşıyoruz. Bu zulmün son bulmasını istiyoruz. Bayramdan sonra mücadelemizi daha da büyüteceğiz. Cumhuriyet savcıları görevini yapmayacaksa, o koltuklarda oturmasınlar. Mücadelemizi sürdürmede kararlıyız.”

Aile, Twitter hesabında ise şu mesajı paylaştı: “Herkes Kurban Bayramı telaşında, Anne adliye önünde ADALET peşinde.. Zulüm altında bayram olmaz! Zulme ortak olan yetkili savcılara da iyi bayramlar…”

En Çok Okunanlar

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler