Şenyaşar Ailesi’nin direnişi 162. gününde

0
176

Şenyaşar Ailesi’nin direnişi 162. gününde devam etti.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa’daki adliye önünde başlattığı Adalet Nöbeti 162’nci gününde sürdü.

Sabah erken saatlerde adliye önüne gelen Emine ve Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alandaki nöbetlerine başladı.

Katliamda yaşamını yitiren Baba Hacı Esvet, oğulları Celal ve Adil Şenyaşar ile saldırıya uğradıkları ambulansa ait fotoğrafın yer aldığı “14.06.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok! üstünlerin hukuku son bulsun. Herkes İçin Adalet” yazılı pankartı adliye önündeki beton blokların önüne bırakan aile, yolu adliyeye düşenlere maruz kaldıkları katliama dair verdikleri adalet mücadelesini anlatmaya devam etti.

Aile, sanal medya hesabından ise #SenyasarAilesiİcinAdalet etiketi ile “Eşi ve iki evladı hastanede katledilen annenin adalet talebine karşı yetkililer deve kuşu misali olmuş. Başınızı kuma gömerek gerçeklerden, sorumluluktan kaçamazsınız!” mesajını açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz