Serhat Eyalet Komutanlığı: Hiç kimse birkaç kuruş para için haysiyetini satmamalıdır 

0
140

Serhat Eyalet Komutanlığı yaptığı yazılı açıklamada, “Hiç kimse birkaç kuruş para için haysiyetini satmamalı, dayatılan ajanlığı kabul etmemeli ve onurunu lekelemelidir” dedi.

“Yurtsever Bazîd halkına” hitaben yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Kürt ve Kurdistan tarihinde egemenliğini sürdüren tüm tahakkümcü işgalci güçler hiçbir zaman toplumsal hafızamıza hükmedememişlerdir. İşgalci güçlerin egemen olduğu dönemlerde toplumumuz kendi dili, kültürü ve insani değerleriyle özünü korumuş ve teslim olmamıştır. Ancak kapitalist sömürgeci egemenlik sistemi ile halkımız üzerinde yürütülen özel savaş politikalarıyla tarihimizde yaşanmamış olan zihinsel sömürgecilikle tarihimize, kültürümüze, tüm yaşam değerlerimize ve kutsallarımıza karşı bir belleksizleşme yaşanmaktadır.

Bugün Önderliğimiz insanlık tarihinde eşine rastlanılmamış bir işkence sistemine tabi tutulmakta, halkımıza karşı zulüm ve katliamlar gerçekleştirilmekte, toprağımız, tarihimiz ve kültürümüz üzerinde büyük bir talan ve soykırım siyaseti yürütülmektedir. Rêber Apo’nun ilk Kurdistan seferini gerçekleştirdiği ve özgürlük mücadelesinin ilk tohumlarını attığı Bazîd gibi bir yerde ihanetçilik ve ajanlaştırma yoluyla inançsızlık, güvensizlik ve uşaklığa razı olma dayatılmaktadır. Tarihimizde zulme karşı geliştirilen Ağrı Dağı isyan ve direnişini unutmamalıyız. Biroyê Heskê Têlî’nin şehadetinden sonra Geliyê Zîlan ve Geliyê Zemyam’da katledilen insanlarımızın halen kemikleri sızlamaktadır. Bu katliamı yapan cellat soykırımcı sömürgeci Türk sistemiydi. Onun bugünkü temsilcileri olan AKP- MHP faşist rejiminin halkımıza dönük yürüttüğü özel ve psikolojik savaş yalanlarına karşı halkımız uyanık olmalıdır. Hiç kimse birkaç kuruş para için haysiyetini satmamalı, dayatılan ajanlığı kabul etmemeli ve onurunu lekelemelidir.

SAKA AŞİRETİ ÜZERİNDEN KİRLİ OYUN GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Özellikle Saka aşiretimiz, kendisine dönük yürütülen özel savaş politikalarına ve yalanlarına karşı uyanık olmalıdır. Bilindiği gibi Biroyê Heskê Têlî’nin kendisi Saka aşiretindendir. Saka aşireti, Ağrı Dağı isyanında faşist TC’nin işgal ve soykırımına karşı tarihi ve görkemli bir direniş sergileyerek işgalci TC ordusuna kan kusturmuştur. Tarihi Ağrı Dağı isyanına öncülük eden yurtsever Saka aşiretinin bu tarihi direnişi, Kurdistan tarihinde daima saygı ve minnetle anılmaktadır ve hep anılacaktır. Bugün faşist Türk rejimi farklı yöntemlerle yurtsever Saka aşiretimizden intikam almaya çalışmaktadır. Yurtsever Saka aşiretimiz içindeki bazı zafiyetli kişileri ajan ve kontra yaparak Saka aşiretimizin tarihi yurtseverlik itibarını kirletmeye çalışmaktadır. Gerillanın kaldığı alanlara ajanlaştırdığı bu kişileri göndermekte, izlerini aramaya yöneltmekte, gerilla yerlerini tespit etmeye çalışmakta ve bunu ihbar etmelerini istemektedir. Dağlık arazilerde hazine arama vb bahanelerle çok cahilce ve celladına sevdalanmış şekilde düşman oyununa gelen kişilere bunu yaptırmaktadır. Özelde Saka aşireti üzerinden bu kirli oyun gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.

AJANLIK YAPANLARDAN BAZILARI

Düşmana ajanlık ve kontralık yaptığını tespit ettiğimiz bazı uğursuz kişilerin isimlerini yurtsever halkımızla paylaşmak ve teşhir etmek istiyoruz. Yurtsever halkımız ve özelikle yurtsever Saka aşiretimiz, birkaç kuruş uğruna onurunu ve haysiyetini hiçe sayarak düşmana hizmet eden bu ajanları kendi içinde barındırmamalıdır. Zorava köyünden Musa Avreş, Mihemedê Mîro olarak da bilinen Memet Aşan, Ali Ersin, Güngören muhtarı Zeki Çetiz adlı kişiler düşmana ajanlık yapan kontralardır. Yurtsever halkımıza ve Kurdistan Özgürlük Gerillası’na karşı suç işlemiş olan bu ajanlar ya bir an önce partimizden ve yurtsever halkımızdan af dileyerek yaptıkları bu ihanetten geri dönecek ya da yurtsever halkımız ve Kurdistan Özgürlük Gerillası er ya da geç bunun hesabını soracaktır.

HALKIMIZ ONLARI KENDİ İÇİNDE BARINDIRMAYACAK

Eğer Ağrı Dağı’nda bir asırdır özgürlük ateşi sönmeden yanıyorsa, Kurdistan Özgürlük Gerillası 40 yıldır durmadan savaşarak bu kutsal direniş mekanını koruyorsa, bu, değerli Bazîd halkımız ve yurtsever Saka aşiretinin derin yurtseverliğinin eseridir. Bugün onurunu düşmana peşkeş çeken münferit bazı kişiler çıksa da yurtsever halkımızın bu kişileri teşhir edip kendi içinden arındıracağına ve yurtseverlik görevlerine sahip çıkacağına inancımız tamdır.

ÖZGÜRLÜĞE AŞIK BİR HALK İÇİN MÜCADELE ETMEKTEN BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ

Değerli Bazîd halkımızın ve yurtsever Saka aşiretimizin her ferdi tarihten günümüze kadar soykırımcı sömürgeci düşmana karşı gösterdiği soylu yurtseverlik duruşunu bundan sonra da sergileyecektir. Serhat dağlarındaki Kurdistan Özgürlük Gerillaları olarak, böylesine onurlu ve özgürlüğe aşık bir halk için fedaice mücadele etmekten büyük bir gurur duyuyoruz. Sizin gibi yiğit bir halkın evlatları olmaktan dolayı onurluyuz. Mazlum Kürt halkımıza olan inançtan duyduğumuz gurur ve onurla özgürlük mücadelemizi daha da yükseltip mutlaka kazanacağımızı belirtiyor, yurtsever halkımızı saygıyla selamlıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz