Suriye:Erdoğan rejimi haydutça davranıyor

0
677

Türk devletinin Suriye topraklarındaki saldırganlığı ile terör örgütlerini yeniden canlandırma amacına ulaşamayacağını vurgulayan Suriye Dışişleri Bakanlığı, Suriye topraklarında herhangi bir Türk varlığını kabul etmeyeceklerini belirtti.

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı’ndan resmi bir kaynak, Türk devletinin İdlib’deki saldırıları ve bölgedeki çete gruplarına desteğine ilişkin Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’ya konuştu. Türk devletinin Suriye topraklarına ve egemenliğine karşı saldırganlığına devam ettiğini belirten Dışişleri yetkilisi, Türk rejiminin araç olarak kullandığı terör gruplarını kurtarmak için İdlib ve Halep kırsallarına daha fazla kuvvetler yerleştirip, sivil yerleşim alanları ve bazı askeri noktaları hedef aldığını aktardı.

‘ERDOĞAN REJİMİ HAYDUTÇA DAVRANIYOR’

Türk devletinin Suriye topraklarındaki varlığının uluslararası kanunlar ile Suriye’nin egemenlik hakkının ihlali anlamına geldiğini belirten yetkili, Suriye topraklarındaki herhangi bir Türk varlığını reddettiklerini duyurdu. Türk devletinin Astana ve Soçi anlaşmalarına uygun davranmadığını söyleyen bakanlık yetkilisi, bunun, Erdoğan rejiminin herhangi bir anlaşmaya saygı duymadığını ve haydut bir rejim olarak davrandığını gösterdiğine işaret etti.

ANHA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here