Süryani Komutan: Ne olursa olsun geri adım atmayacağız

0
714

Süryani Askeri Meclisi Komutanı Aram Henna, Türk devleti ve çetelerine, DAİŞ’in 2015 yılında yaptığı katliamları tekrarlama izni vermeyeceklerini vurguladı.

Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük işgal saldırılarını aralıksız sürdüren Türk devleti ve çeteleri, günlerdir Asuri, Süryani, Kürt ve Arap halkların ortak bir yaşam sürdürdüğü Til Temir’in köylerine yoğun saldırılarda bulunuyor. Bölgedeki direnişte yer alan Süryani Askeri Meclisi Komutanı Aram Henna, Türk devleti ve çetelerine, DAİŞ’in 2015 yılında yaptığı katliamları tekrarlama izni vermeyeceklerini vurguladı.

‘Tek yol direniş’

Güçlerinin Habur bölgesinin tamamına yayıldığını ve işgal saldırılarına karşı sonuna kadar direneceklerini belirten Henna, “Türk devleti ve çetelerine karşı büyük direnişler sergiledik. Bu direnişte kimi savaşçımız şehadete ulaştı. 3 savaşçımız da esir düştü. Her ne olursa olsun geri adım atmayacağız. Tek yolumuz direniştir” diye konuştu.

‘Türk devletinin DAİŞ’ten farkı yok’

Türk devleti ve çetelerinin ateşkesi ihlal ettiğini söyleyen Henna, her türlü saldırıya karşı morallerinin yüksek olduğunu ve direnişi sürdüreceklerini vurguladı. Türk devleti ve DAİŞ arasında bir fark bulunmadığının altını çizen Henna, “Türk devleti ve DAİŞ arasında bir fark yok. Türk devleti çetelerine, 2015’te DAİŞ’in yaptığı katliamları tekrarlama izni vermeyeceğiz” dedi.

Son olarak Kuzey ve Doğu Suriye’de yaşayan gençlere seslenen Henna, Türk devletinin saldırılarına karşı gençlerin Süryani Askeri Meclisi ve QSD savaşçılarının yanında direnişte yer almasını istedi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here