Tahir Elçi Diyarbakır’da anılacak

0
612
img

 Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfı, Tahir Elçi’yi öldürülmesinin 4’üncü yılı dolayısıyla düzenleyeceği etkinliklerle anacak.  Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 28 Kasım 2015’te çatışmalardan dolayı zarar gören Dört Ayaklı Minare’ye dikkat çekmek için açıklama yaptığı sırada öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, meslektaşları tarafından ölümünün 4’üncü yılında çeşitli eylem ve etkinliklerle anılacak. 

ANMA YÜRÜYÜŞLE BAŞLAYACAK

 Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfı tarafından düzenlenen eylem ve etkinlikler, Elçi’nin öldürüldüğü 28 Kasım’da yürüyüşle başlayacak. Yürüyüş Saat 10.15’te Diyarbakır Adliyesi önünden başlayacak, Elçi’nin öldürüldüğü Dört Ayaklı Minare önünde yapılacak basın açıklamasıyla son bulacak.Aynı gün saat 13.00’te Elçi’nin merkez Bağlar ilçesi Yeniköy Mezarlığındaki kabri ziyaret edilecek. 

ADALET NÖBETİ 

29 Kasım’da her ay farklı kentlerde düzenlenen Adalet Nöbeti programı kapsamında saat 13.00’te baro başkanlarının katılımıyla Diyarbakır Durağı kapsamında Elçi için anma gerçekleştirilecek. Adalet Nöbeti’nin konusu ise “Tahir Elçi ve Faili Meçhuller” olacak.  Aynı gün saat 15.00’te Elçi Sur ilçesi Hasan Paşa Hanı’nda fotoğraf sergisi düzenlenecek. Saat 17.00’de ise Diyar Galeria Şehir Sinemaları’nda gösterilecek “Görülmüştür” filminin gösterimi yapılacak. 

 BARODAN DAVET

 30 Kasım günü ise Diyarbakır Barosu Konferans Salonu’nda saat 10.00’da “Kürt Hak Hareketi ve Avukat Tahir Elçi” konulu panel düzenlenecek. Anma etkinlikleri saat 17.00’da Diyar Galeria Şehir Sinemalarında gösterilecek olan “Zer” adlı filmle sona erecek.  Diyarbakır Barosu yaptığı yazılı açıklamayla meslektaşları ve yurttaşları anma etkinliğine davet etti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here