TSK Neyreb’e saldırıyor: Rejim güçleri Türk tanklarını imha etti

0
631

Türk devleti ve çeteleri, Neyreb beldesine kapsamlı işgal saldırılarında bulunuyor. Suriye rejim güçlerinin bölgedeki şiddetli çatışmalar esnasında en az 2 Türk tankını imha ettiği belirtildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Türk devleti ve çetelerinin, Suriye rejim güçlerinin kontrolü altındaki İdlib’in Neyreb beldesine kapsamlı işgal saldırılarında bulunduğunu aktardı. SOHR açıklamasına göre, işgalci ordu ve çeteler Neyreb’in yarısında kontrolü sağladı ve bölgedeki şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Yaşanan şiddetli çatışmalarda her iki taraftan ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor.

Suriye resmi haber ajansı, Suriye ordusunun, Türk devleti ve çetelerinin saldırılarına karşılık verdiğini ve geri püskürttüğünü iddia etti. Bölgedeki kaynaklar, Türk devletine ait en az 2 tankın Suriye rejim güçleri tarafından imha edildiğini aktardı.

Öte yandan Neyreb’deki çatışmalar devam ederken Türk devleti, Suriye rejim güçlerinin birkaç gün önce kontrolü sağladığı Serakip beldesini topçu atışlarıyla bombalamaya başladı.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here