TSK’nin yeni yalanı “Asker rahatsızlanarak öldü”

0
703

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hakkari’nin Yüksekova (Gever) ilçesinde bir askerin nöbet esnasında rahatsızlandığını, kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen öldüğünü açıkladı. Gerilla eylemleri karşısında kayıplarını farklı yalanlarla saklamaya çalışan işgalci Türk ordusu, asker kayıplarını her defasında “kaza sonucu öldü, yıldırım çarptı öldü, uçurumdan yuvarlandı öldü, sivrisinek ısırdı öldü” yalanlarına “Askerimiz rahatsızlanarak öldü yalanını ekledi.

Türk Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bu akşam yaptığı bir açıklama ile Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde işgalci bir askerin bu sefer de rahatsızlanarak öldüğünü belirtti.

Son dönemlerde yoğunlaşan gerilla eylemleri karşısında çaresiz kalan işgalci Türk ordusu kayıplarını gizlemek için farklı yalanlarla asker kayıplarını açıklamaya devam ediyor. Özel savaş politikalarında “büyük yalan” ekseninden ayrılmayarak işgalci Türk ordusu daha önceden söylediği “araç devrildi, el bombasını kendisinde patlattı, yanlışlıkla kendi arkadaşını vurdu, sivrisinek ısırığı sonucu öldü” yalanlarına bir yenisini ekleyerek öldürülen asker için “rahatsızlanarak öldü.” ifadelerini kullandı.

İşgalci Türk ordusu gerilla karşısındaki kayıplarını farklı yalanlarla gizlemek isterken dünyada farklı kazalar ve hastalıklar sonucu en çok asker kaybeden ordu haline geldi.

Fakat anlaşılan işgalci Türk devletine yeni yalanlar gerekecek, ne de olsa bahar geldi, Kürdistan dağları tüm heybetiyle canlandı. Güneşin ve ateşin çocukları intikam yeminlerini yineliyor. Gerillanın artarak devam edecek olan eylemleri işgalciye söyleyecek yalan da bırakmayacaktır.

Fırat Dost

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here