Türk ordusunun savaş suçlarını kanıtlayan iki görüntü daha 

0
188

Türk ordusunun gerillaya karşı taktik nükleer, termobarik, fosfor bombaları olarak adlandırılan yasaklı bomba ve kimyasal silahlar kullandığı birçok kez belgelendi.

AKP-MHP rejiminin ve Türk ordusunun savaş suçlarını kanıtlayan iki görüntü daha

İlk görüntü, Avaşîn’in Werxelê Direniş Alanı’ndan. Gerilla Baz Mordem ve Helbest Koçerin’in yasaklı bomba ve kimyasal silah saldırısı sonucunda şehit olduğu yerden. Tarih 20 Ağustos 2022. Yasaklı bombalarla art arda büyük patlamalar yapılıyor. Gerillalar ilk büyük patlamayı kamerayla kayda almaya yetişmemiş olsa da ikinci büyük patlamayı kaydediyor. Sonrası ise zaten görüntülerden anlaşılıyor.

İkinci görüntü, Zap’ın Şehîd Şahîn Direniş Alanı’ndaki Şehîd Hewrê savaş tünellerinden ve tarih 10 Haziran 2022. Ne denli büyük ve şiddetli bir patlama olduğu ve ne kadar büyük bir alana yayıldığı görülüyor.

Yasaklı bombayla yapılan her iki bombardımanda da gerillalar savaş tünellerinin içinde direniyor. O anları yaşayan gerillalar, “patlamalar olduğunda deprem olmuşçasına kayalıklar sallandı. Sonrasında ise zehirli bir gaz yayıldı” şeklinde tarif ediyor.

Gerillanın yasaklı bomba ve kimyasal silahlar karşısındaki direnişi de devam ediyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here