Türk uçakları Libya’da sivilleri vurdu

0
1160

Türk devletine silahlı insansız hava araçları (SİHA) Trablus’un batısındaki sivillere saldırdı. Öte yandan Libya Ulusal Ordusu Trablus’un güneyindeki El Aziziye cephesinde Türk devletine bağlı çeteleri hedef aldı.

Libya Ulusal Ordusu Genel Komutanlığı Yedek Kuvvetler Basın Sözcüsü Ebu Bekir Edihuş “El Eyn El İhbariye” gazetesine verdiği demeçte, Trablus’un güney batısındaki yabancı çetelerin hedef alındığını söyledi.

TÜRK UÇAKLARI SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR

Gazeteye bilgi veren Libyalı askeri bir kaynak da Türk devlerine ait SİHA’ların Trablus’un batısında sivil yerleşim alanlarını bombaladığını kaydetti.

Kaynak sivillerin bulunduğu El Cibis bölgesindeki 7 evin SİHA’lar tarafından bombalandığını ve saldırıda bir kadının yaralandığını, saldırı yerinde maddi hasar oluştuğunu da belirtti.

10 ÇETE CENAZESİ HALEP’E GELDİ

Konuya ilişkin bilgi yayınlayan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) de Suriyeli 10 çete üyesinin cenazesinin Halep’in kuzey kırsalına ulaştığını, çetelerin Trablus’taki Selahaddin, El Rimla ve Misrata’daki çatışmalarda öldürüldüğünü kaydetti.

Libya’da Türk devletine bağlı Mutesim, Sultan Murad, Sikur El Şemal, El Hemzat ve Süleyman Şah çetelerinin olduğu bilinirken bugüne kadar Libya’da öldürülmüş Suriyeli 139 çete üyesine ait cenazenin Suriye’ye ulaştığı belirtildi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here