Türkiye’de coronavirüsü’nden ölen insanların görüntüleri

0
731

Uzak Doğu’da ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra Avrupa, Asya, Avustralya, Amerika ve Afrika kıtasını etkisi altına alan Corona Virüsü (Covid-19), son dakika gelişmeleri ile gün gün gündeme gelmeye devam ediyor. Şu ana kadar dünya genelinde corona virüsü olan ülkeler toplamında 17.159 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs salgını, dünya genelinde vaka sayısı 392.780’e ulaştı.

En çok ölüm sayısı 6 bin 77 kişi ile İtalya’da yer alırken, İtalya’yı 3 bin 281 ölüm ile Çin takip etti. korona virüsü salgınında ülkelere göre toplam iyileşme sayısında ise 73 bin 266 kişi ile Çin ilk sırada yer alırken, Çin’i 8 bin 376 kişi ile İran takip etti.

Peki, corona virüs salgınında Türkiye’deki son durum nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Corona Virüsü hakkında yaptığı son dakika açıklamalarıyla aslında saklanan gerçeklerin sokakta günbe gün yaşandığını gösteren videolar var. Her şeyi gizlemeye ve fırsata çevirmeyi düşünen Türk iktidar faşizmi, coronavirüsünden kaynaklı yaşanılan ölümleri saklayarak, toplumun gerçek anlamda önlem almasını engelleyen en önemli faktör durumundadır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here