Uluslararası Komploya karşı Ulusal Birlik yürüyüşü başladı

0
657

İsviçre’de aralarında aydın, sanatçı, siyasetçi ve kurum temsilcilerinin de bulunduğu yüzü aşkın ismin, ulusal birlik temelinde, “Öcalan’a özgürlük, Kürdistan’a statü” sloganıyla düzenlediği uzun yürüyüşün startı verildi. 

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a dönük gerçekleştirilen 15 Şubat Uluslararası Komplosu, ağırlaştırılmış tecride karşı milyonlarca insanın isyanı ise gün geçtikçe daha da büyüyor. Avrupa’da yaşayan Kürdistan’lılar ve dostları her yıl geleneksel olarak uluslararası komploya karşı Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlediği dev protesto yürüyüşü ve mitingi öncesinde, birçok merkezde olduğu gibi İsviçre’de de 4 günlük bir uzun yürüyüş düzenleniyor. Dört parça Kürdistan’dan aralarında aydın, sanatçı, siyasetçi ve kurum temsilcisinin olduğu yüzü aşkın ismin, “Öcalan’a Özgülük, Kürdistan’a Statü” sloganıyla düzenleyeceği 4 günlük uzun yürüyüşün startı Cenevre’de verildi. 

“Ulusal birliğimizi inşa ederek, Önderliğimizi özgürleştirelim”, “Uluslararası komploya karşı ulusal birliğimizi inşa edelim” şiarıyla düzenlenen uzun yürüyüşün startı, Cenevre Place de Neuve meydanında düzenlenen bir basın toplantısı ile verildi. 

“Öcalan’a özgürlük Kürdistan’a statü” pankartı arkasında bir araya gelen yürüyüşçüler, Öcalan posterleri taşıyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here