Uygur sürgün hükümeti’nden gizli ordu’ya! – 1

0
794

Lekolin.org sitesinin eline geçen belgelerde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uygur Türkleri savunma ve Milli güvenlik bakanı Nurullah Çetin, 2015’ten bu yana ABD’de yaşayan ve CIA elamanı olduğu bilinen Rabia Kadir ile Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen tetikçi Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Büyük Birlik Partasi (BBP), Milliyetçi Halk Partisi (MHP), Milli İstihbarat Teşkilaı (MİT) ve TSK’nında içinde bulunduğu gizli bir ordu kurulduğu ortaya çıktı. Kurulan ordu, başta idlib olmak üzere Suriye’nin Cereblus, Bab, Azez, Minbiç ve Efrin’deki işgal operasyonda yer aldı.

Gizli Ordu’da Süleyman Soylu, Sedat Peker, MİT, BBP ve MHP  Ortaklığı Dikkat Çekiyor

Belgede, 2004’te CIA elamanı olan Rebiya Kader organizasyonuyla ABD Beyaz Sarayda yapılan bir basın açıklamasıyla ilan edilen Doğu Türkistan Cumhuriyeti Sürgün Hükümeti, Anwar Yusuf Turani başkanlığındaki Uygur Sürgün Hükümetinin ise bilinmeyen bir tarihte, Türkiye’de BBP, MHP, MİT, TSK-özel kuvvetler ve Erdoğan yakınlığıyla bilinen tetikçi Mafya lideri Sedat Peker’in yardımı ile gizli bir ordu kurduğu ortaya çıktı. Belgedeki yazışmalardan da anlaşıldığı kadarıyla bu ordunun Türkiye içinde faaliyet yürüttüğü ve ağırlıklı olarak faşist parti-çevreler ile Dinci-gerici tüm çevrelerle sıkı bir ilişki içinde olduğu yer alıyor.

Nurullah Çetin Kimdir?

Anwar Yusuf Turani 7.2.2019 tarihinde yayınladığı bir genelge ile Muhammed Nurullah Çetin’in Uygur Türkleri savunma bakanlığına ve genelkurmay başkanlığına atandığını ve Nurullah Çetin’in atama haberini ve belgesini ilk olarak Süleyman Soylu, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Fatih Erbakan, İçişleri İstihbarat daire başkanı Uğur ve Azerbaycan ordusunda görevli Mehmet Siyavüş ile paylaştığı öğrenildi.

Belgede, ismi geçen Uygur Türkleri Savunma Bakanlığı’na ve Genelkurmay Başkanlığı’na atanan Muhammed Nurullah Çetin, Döndü-Seyit oğlu 03.08.1973 Ankara doğumlu olup, daha önce Çeçen Eçkarya Cumhuriyeti Türkiye Konsolosluğu görevini yaptığı, Çeçen-Rus savaşında ve Çin’de eşlerini kaybeden birçok kadını farklı vaatlerle dolandırıldığı belirtildi. Çetin’in pasaportundaki Şengen vizesine göre Avrupa’da bulunduğu ve sürekli gidip geldiği belgede yer alıyor.

Belgede yer alan resmi evraklara göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu olan Metropol AŞ’de çalıştığı, Çek-senet işleri, dolandırıcılık, reklamcılık vb. işlere bulaştığı ve Karşılıksız çek, dolandırıcılık ve hacizlik borçlarından dolayı hakkında birkaç kez dava açılmış olup, soruşturmalar geçirdiği yazıldı.

TC Devletinin Tüm Kurumlarıyla Geniş bir İlişki Ağı

Türkiye’de defalarca kez Çek-senet işleri yapan bir dolandırıcı olmasına ve bu durum mahkemelere yansımasına rağmen yakın ilişkide olduğu, Türk İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş, ‘Barış Pınarı’ harekatında soykırımı yöneten Nebi isimli general, İçişleri Bakanı, İstihbarat başkanı, MİT’in Suriye’deki tüm faaliyetlerini yöneten Reis kod adını kullanan yöneticisi, Başbakanlık özel kalem müdürü, Refah partisi genel başkanı Fatih Erbakan, Demokrat parti genel başkanı Gültekin Uysal, AKP ve MHP milletvekilleri, belediye başkanı ve yöneticileri, BBP yöneticileri, Mansur Yavaş ve değişik kademelerdeki ordu komutanları, MİT bölge başkanları, TSK özel kuvvet yöneticileri ve Emniyet istihbarat yöneticileri ile ilişkisi bulunmakta, sık-sık görüştüğü belgelerle ortaya çıktı.

Dolandırıcılık ve Mafya Liderliğinden Paralel Ordu Yöneticiliğine

Ayrıca belgede, Nurullah Çetin’in Çeçen’lerden oluşan tüm mafya grupları ile Sedat Peker’in mafya grubu ilede ilişkisi bulunduğu ortaya çıkarken, başta idlib olmak üzere Suriye’nin Cereblus, Bab, Azez, Minbiç ve Afrin’deki birçok çete grubu ile sıkı ilişkisi bulunduğu, Suriye’de ilişkide bulunduğu gruplardan Abu Hurayra liderliğinde Doğu Türkistan Milli Kurtuluş Ordusundan kopan grup daha sonra M. N. Çetin’in askeri kuvvetlerine katıldığı ifade edilenler arasında.

Nurullah Çetin, ilk başta basit bir dolandırıcı ve mafya gibi görünen bu kişinin yaptıkları, ilişki ağı ve bazı insanlarla ilişkilerindeki tavırları onun ap-ayrı bir konumda olduğunu gösterirken, Süleyman Soylu ile görüşmek isteyenler önceden kimlik fotokopisi gönderip-incelenirken, bu kişi istediği zaman telefonlaşmakta ve görüşmektedir. Başbakanlık özel kalemine Uygur Türkleri için Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan’dan laf değil icraat bekliyoruz diyecek kadar gücüne güvenmektedir. İstediğinde istediği bakan, milletvekili, belediye başkanı, ordu komutanı ve istihbarat yetkilisi ile görüştüğü ve konuştuğu belgelerde kaydedildi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here