Van Cezaevi’nde tutsaklar darp edildi

0
642

Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutsak bulunan Medya Aslan, ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde, cezaevi idaresi tarafından tehdit edildiklerini ve erkek tutsakların da darp edildiğini aktardı.

Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan siyasi tutsak Medya Aslan, ailesi ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde maruz bırakıldıkları hak ihlallerini aktardı. Ailesi Medya’nın zor koşullar altında bulunduklarını ve tehdit altında tutulduklarını ifade ettiğini söyledi.

Ailesi, Medya’nın şu sözleri kullandığını dile getirdi: “Burada büyük bir baskı ve tehdit altında tutuluyoruz. Erkek arkadaşlarımız çok kötü bir şekilde cezaevi idaresi tarafından darp edildi. Tekli hücrelerde kalan arkadaşlarımıza bu şekilde yaklaşılıyor. Onlar için endişe duyuyoruz. Biz bunu öğrenip tepki gösterince de bu defa bizi tehdit etmeye başladılar. Bize ‘Eğer yerinizde durmazsanız size de aynısını yaparız’ diyorlar. Dışarısıyla iletişimimizi kesmek için de hala bize gelen mektupları vermiyorlar. Çok kötü koşullar altında bulunuyoruz. Yaşamımız büyük bir tehdit ve tehlike altındadır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here