Van’da Erdoğan’ın mitingine katılım zorunlu

0
101

Erdoğan’ın Van’a yapacağı ziyaret öncesi, yollar trafiğe kapatıldı, sokaklara zırhlı araç konumlandırıldı, çöp konteynırları toplatıldı ve Ahtamar Adası’na yapılan seferler durduruldu. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Van’da yapacağı ”Toplu açılış” öncesi kentte adeta sıkıyönetim ilan edildi.

Kentin tüm işlek caddeleri araç trafiğine kapatılırken, ara sokaklara zırhlı araçlar ile polis yerleştirildi. Erdoğan’ın geçeği tüm güzergâhlardaki çöp kovaları toplatıldı.  

Beşyol Meydanı’nda miting düzenleyecek olan Erdoğan için kentteki resmi kurumlar seferber oldu. Kentteki tüm memur ve kamu kurumlarında çalışanlarının mitinge katılması zorunlu hale getirilirken, kırsal mahallelerden de korucuların katılımı zorunlu hale getirildi. Kayyımla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi ise, kentin tüm noktalarından miting için ücretsiz otobüs seferlerinin düzenleneceğini resmi sitesinden açıkladı. Erdoğan’ın gelişi nedeniyle tüm hastane çalışanlarına Genel Bilgi Taraması (GBT) yapılırken, sadece AKP’ye yakın kişilerin hastanede görevlendirildikleri belirtildi. Yine okullarda da öğretmen ve öğrencilerin mitinge katılması zorunlu hale getirildi.

Öte yandan ”güvenlik” gerekçesiyle Akdamar Adası’na seferlerin durduruldu. Çevre kentlerinden de onlarca otobüsle insanlar sabah saatlerinde Van’a taşınırken, mitinge katılacak öğrenciler için ise binlerce sandviç hazırlandığı ve mitingde dağıtılacağı belirtildi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz