WELAT’IN YÜREĞİ

0
451

Yine T.C ve yine insanlık dışı bir yaklaşım koskoca bir yaşam bir torbaya sığar mı hiç? Bir halkın umudu, yüreği, inancı bir torbaya sığar mı? Welat bir halkın umudu, yüreği, inancı oldu. Welat bir hakikatin aynası oldu, bir halkın vicdan sesi oldu.  Peki bu kadar vicdanın sesini de bir torbaya koyabilecekler mi? Bu kadar umut ve inancı amacı da yok sayabilecekler mi.? Kapalı kapılar ardına yıllarca saklayıp gizleyebilecekler mi.?

Aslında bununla kirli yüzlerini saklamak istediler, kendi karanlık yüzlerini o kapalı kapılar ardına saklamak istediler. Fakat çoktan o karanlık, insan dışı yüzleri, kirli politikaları gün yüzüne çıkmıştı bile. T.C yine en vicdan dışı insanlık dışı uygulamalarını Kürt halkına karşı sergiledi, daha önce de dile getirdiğim gibi yer Kürdistan ve kişi Kürt ise asla ama asla insanlık dışı uygulamalarda sınır tanımayan T.C ve uzantıları daha doğrusu işbirlikçileri yine en kirli politikalarını uygulamakta herhangi bir tereddüt yaşamadan planlı olarak tekrardan hayata geçirdi. Bu yaptıkları ile aslında Kürt halkına geri adım attırmayı planlayan AKP faşizmi aslında kendi eli ile Kürdistanı Kürt halkını daha fazla güçlendirmekte bu politikalar ile gerçek yüzlerini daha fazla gün yüzüne çıkartmaktadırlar. Ve hiç şüphesiz ki bunlar da Kürt halkını daha fazla güçlendirmekte mücadeleci ruhunu daha çok diriltmekte. T.C’ ye olan kin, nefret duygusu daha da artmakta intikam ruhu her geçen gün daha fazla gürleşmekte.

Halk asla ama asla unutmayacaktır ve unutturmayacaktır da Welat’ın ne yüreği ne gülüşü ne inancı ne umudu nede mücadelesi o torbada kalmadı ve kalmayacak.

Welat bir umut şelalesi oldu, şelale hiç torbaya sığar mı? Şelale coşkun bir bahar gibidir asidir, asildir, geçit vermez durmak bilmez, hayat verendir yaşam verendir her dem yenilenen can veren umut, inanç baharı getirendir. Welat’ın bakışı da yaşamı da coşkun bir şelale gibiydi geçit vermedi faşizme, zalime, Azrail’e yol vermedi ölüme, zulme, inkara tıpkı bir yaşam gibi durdu inkarın karşısında. Kim hangi güç geçebilirdi ki bu yaşamın önünden, bu yaşam dolu aşkın önünden.

Welat’ın kavgası rüzgâr gibiydi; ne ölüme, ne zulme, ne inkara geçit yoktu. Welat’ın yüreğinde sessizliğe yer yoktu yüreği hiç susmadı.  Zulme, ölüme hiçleştirilmeye karşı olandı Welat, yüreğinde tüm ölümleri öldürmüştü. Yaşam kokuyordu her anı her adımı yaşama dairdi attığı her adım yaşama, umuda, aşka dairdi. Welat’ın tüm yolları yaşamak ve yaşatmaya adanmıştı, kendini yaşama yaşam aşkına yaşatmak aşkına adamıştı tüm yolları umuda inanca aşka açılıyordu.

Ve evet T.C yine yani her zamanki gibi yanıldı yaptığı ile Kürd’ün gözünü korkutmayı bir köşeye çekileceğini hesaba kattı fakat yine hesapladığı, planladığı gibi olmadı. Kürt ne korktu bu politika ile nede kabullendi, Kürt daha da güçlendi bilinçlendi. Düşmanını daha iyi tanıdı yani T.C ’nin planladığı gibi ne korktu ne de unuttu unutturdu. Nasıl ki Agit İpek’in, Mehmethan Yıldız’ın, Beritan Amed’in, Mahsum Aslan’ın ve Abdülbari Öner’in intikamı alındı Welat Çiya’nın da intikamı alınacaktır. Ne Kürt halkı nede özgürlük gerillaları bunu asla unutmayacak ve unutturmayacak,  faşizmden bunun hesabı mutlak bir şekilde sorulacaktır.

Welat’ın coşkun bir bahar gibi olan yüreği her dem yaşayacak ve yaşatılacaktır. Faşizmden yaşayarak ve yaşatarak en yaman hesabı soracak ve faşizmi Kürdistan da bozguna uğratacağız. T.C’ ye bir daha bu mücadeleci ruh ile göstereceğiz ki bizler bu yaşamda ölümleri yok edip her şeye rağmen yaşamın tüm filizlerini en yaman savaşta dahi tüm evrene yaydık. Welat’ın gülüşleri, mücadelesi düşman karşısındaki asil duruşu asla unutulmayacak ve bu mücadele ruhu tekrardan filizlenerek binlere ulaşacaktır. Welat’ın asil gülüşü her zaman yoldaşlarının yüzünde bir tebessüm olarak zafere kadar ulaşacak  Welatların, Agitlerin, Mahsumların, Beritanların ve Abdülbarilerin mücadelesi ve anıları her dem canlı tutulacak yolları bizler için hep birer meşale olacak, o meşalede elden ele tüm alanlara ulaştırılacak filizlerini her yere yayacaktır.

ZEYNEP ASYA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here