Werxelê Direniş Alanı’nda sabotaj eylemi sonucunda ele geçirilen silahların görüntüsü

0
175

Gerilla TV’de yayınlanan görüntülerde 1 adet MPT 55 piyade tüfeği ve 1 adet kulaklık dikkat çekiyor. Ele geçirilen askeri malzemeleri tanıtan bir gerillanın “sabotaj eylemi ile bunları kaldırdık” dediği duyuluyor. Aynı gerilla, hiçbir zaman “düşmanın tünellere girmesine izin vermeyeceklerini” vurguluyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM) sözkonusu eyleme ilişkin 27 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada şu bilgileri vermişti:

“26 Mayıs günü saat 12:20’de Werxelê Direniş Alanı’nda bulunan savaş mevzilerine patlayıcılarla saldırmak isteyen işgalciler, güçlerimiz tarafından sabotaj taktiğiyle hedeflenerek vurulmuştur. Hareket halinde olan işgalciler saat 12:45’te ferdi silahlarla hedeflenerek tekrar vurulmuştur. Savaş mevzilerine saldırmak isteyen işgalciler güçlerimiz tarafından saat 13:00’da sabotaj taktiğiyle ve saat 13:15’de de ağır silahlarla vurulmuştur.

Güçlerimizin gerçekleştirdiği bu eylemler sonucunda; en az 3 işgalci cezalandırılmış ve 2 işgalci ağır yaralanmıştır. Güçlerimiz, aynı zamanda işgalcilerin üzerine giderek 1 adet MPT 55 piyade tüfeği ve 1 adet kulaklığa el koymuştur. Gerçekleştirilen eylemlerin ardından kayıplarını alandan uzaklaştırmak isteyen işgalcilere ait helikopterler güçlerimiz tarafından ateş altına alınmıştır. Güçlerimizin müdahalesi ardından helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kalmışlardır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz