Xakurkê Şehitleri İntikam Birimi’nden 7 kentte eylem

0
536

Xakurkê Şehitleri İntikam Birimi, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a dönük uluslararası komploya karşı Türkiye’nin 7 kentinde eylem düzenlediğini bildirdi.

Xakurkê Şehitleri İntikam Birimi, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a dönük uluslararası komploya karşı Amed, Batman, İzmir, Adana, İstanbul, Konya ve Kayseri’deki eylemlerde, AKP-MHP faşist iktidarı ile işbirlikçilerine karşı eylem düzenlediğini duyurdu.

İntikam Birimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Uluslararası komploya karşı Önder APO etrafında ateşten çember oluşturan halkımız ve şehitlerimizin izinde giderek gürleşen özgürlük ateşimiz, AKP-MHP faşist TC devletini yıkımın eşiğine getirmiştir” denildi.

“Gare tarihi direnişi gösterdi ki nerede ve ne zaman olursa olsun Önderliğimize ve Kürt halkına karşı gerçekleştirilen komplolar Apocu militanın direniş ilkeleriyle boşa çıkarılıp tarihin çöp sepetine gönderilecektir” vurgusunda bulunulan açıklamada, direnişi büyütme mesajı verildi.

Xakurkê Şehitleri İntikam Birimi, eylemlerinin ayrıntılarını şöyle duyurdu:

“AMED

12 Şubat: Amed Bağlar Kaynartepe Mahallesi’nde ‘Son Muhteşem Olacak’ yazılı, ses bombalı pankart asıldı.
13 Şubat: Amed Mardinkapı elektrik kurumuna ait trafo birimlerimiz tarafından patlatılarak imha edilmiştir.
13 Şubat: Amed Yenişehir’de elektrik idaresine ait Ford marka araç yakılarak imha edilmiştir.

FARQİN

9 Şubat: Kale Mahallesi’nde K.H. adlı işbirlikçi  şahsın evine molotoflu eylem yapıldı.
10 Şubat: Selahattin Mahallesi’nde TC polisinin aracına ses bombalı eylem gerçekleştirildi.
14 Şubat: Mescit Mahallesi’nde Yibo bölgesinde okulda konumlanan özel harekât polislerine yönelik havai fişekli ve ses bombalı eylem gerçekleştirildi. Paniğe kapılan polisler uzun süre havaya ateş açmıştır. Birimimiz sağlam bir şekilde yerine ulaşmıştır.
14 Şubat: Mescit Mahallesi’nde Gare’deki arkadaşları selamlama ve Önderlik üzerindeki tecrit 15 Şubat komplosunu lanetleme amacı ile havai fişekle ses eylemi yapılmıştır.
15 Şubat: Konak Mahallesi ve Cami Mahallesi’nde tecrit konulu yazılama yapılmıştır.
15 Şubat: Mescit Mahallesi’nde devriye atan Akrep tipi araca havai fişekli eylem düzenlenmiştir, araç hızla alandan çıkmak zorunda kalmıştır.
16 Şubat: Tekel Mahallesi’nde tecride ve zindan direnişçilerine destek amaçlı sloganlar eşliğinde yürüyüş yapılmıştır.
16 Şubat: Konak Mahallesi Silvan Ortaokulu civarında bulunan Anıt oto yıkamada uyuşturucu içici ve satıcılarına ve aynı akşam müdahaleye gelen zırhlı araca ses bombalı ve havai fişeklerle eylem gerçekleştirilmiştir.

BATMAN

12 Şubat: Batman’da düşmanla iç içe geçmiş, ihalelerine giren, İŞKUR’da iş dağıtıp toplumu AKP’ye mecbur bırakan, halkı kendi gerçekliğinden koparmaya çalışan, AKP faşizmine piyonluk eden Hamidiler’e ait bir işhanı yakılmış olup, büyük çoğunluğu imha edilmiştir.
13 Şubat: Hilal Mahallesi’nde TC askerlerinin alayında kantin açıp ihalelerine katılan SEÇ marketin servis aracı darbelenmiş, maddi zarar verilmiştir.
13 Şubat Yeşiltepe Mahallesi’nde iki trafo yakılarak tümüyle imha olmuştur.
14 Şubat: Batman merkez ve Kıztepe köyünde, Çamlıtepe, Beşevler, Hilal ve Bağlar mahallelerine Önderliğin posterleri asılmıştır.
15 Şubat: Hilal Mahallesi’nde uyuşturucu satıcıları olan H.K. ve E.D. bütün uyarılara rağmen düşmana hizmet etmekten vazgeçmeyip gençleri zehirlemeye devam ettikleri için cezalandırılmıştır.
15 Şubat: Pazaryeri, Bağlar, Petrolkent ve Yeşiltepe mahallelerinde ‘Bê Serok Jîyan Na Be’, ‘Bi Can Bi Xwîn Em Bi Tere Ne Ey Serok’ ve ‘Gençlik Apo’nun Fedaisidir’ sloganları eşliğinde lastikler yakılarak 15 Şubat Uluslararası Komplosu lanetlenmiştir.

 İZMİR

 15 Şubat: İzmir Torbalı’da sanayi sitesinde bulunan depo birimlerimiz tarafından ateşe verildi.
15 Şubat: İzmir Alsancak’ta ses bombalı tecrit konulu pankart ve yazılama yapıldı.

ADANA

13 Şubat: Adana Küçük Dikili Belediyesi’ne ait iş makinası yakılarak tümüyle  imha edilmiştir.

İSTANBUL

1-14 Şubat arası İstanbul’un üç bölgesinde kamu kurumlarına ait 15 araç yakılarak maddi zarar verilmiştir.
11 Şubat: İstanbul Ataşehir’de  faşizme ait market yakılarak maddi zarar verilmiştir.

KONYA

10 Şubat: Konya merkez mahallesinde yazılamayla ve 4 araç yakılarak tecride dikkat çekilmiştir.

KAYSERİ

6 Şubat: Kayseri merkeze bağlı üç mahallede tecrit konulu yazılama yapılmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here