YBŞ, savaşçıları Şengal Qiranî’nin trafik kazası sonucu şehit düştüğünü açıkladı

YBŞ Komutanlığı, savaşçıları Şengal Qiranî’nin (Qehtan Şivan Murad) geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düştüğünü açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Şengal Direniş Birlikleri (YBŞ) Şengal Qiranî’nin (Qehtan Şivan Murad) geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düştüğünü açıkladı.

“Yoldaşımız Şengal Qiranî bir süre önce görevi başındayken geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanmıştı. 3 haftadır tedavi altında olan yoldaşımız tüm müdahalelere rağmen şehadete ulaşmıştır” denilen açıklamada şunlar belirtildi: “2019 yılında halkının intikamını almak için YBŞ’ye katılan Şengal yoldaş, katıldığı günden şehadete ulaştığı güne kadar üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştı. Hem işinde hem de hayatında sürekli büyük bir moral ve mutluluk kaynağıydı. Arkadaşları arasında fedakarlığı ile biliniyordu.

Onlarca fermanla yok edilmeye çalışılan halkımız, her türlü saldırıya karşı en üst seviyede direnmiş kimliğini ve yönetimini her koşul altında korumuştur. Son olarak Türk devleti 2014 yılında halkımızı yok etmeye çalışmış ancak bu ferman Şengal ve yoldaşlarının direnişine çarpmıştır. Zamansızca gelen bir kazanın aramızdan aldığı Şengal yoldaşın şehadet tarihi de oldukça anlamlıdır. Fermanın yıldönümüne denk gelen şehadetinde Şengal yoldaşa ve halkımıza bir kez daha düşmandan intikam alacağımızın sözünü veriyoruz.

Bu temelde başta şehidimizin ailesi olmak üzere Êzidxan halkı ve tüm Kürdistanlıların başı sağ olsun. Devrimin yolu Şengal yoldaş ile aydınlanmaya devam edecektir. Tüm şehitlerin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Şehidin kimlik bilgileri şöyle:

Kod Adı: Şengal Qiranî

Adı ve Soyadı: Qehtan Şivan Mirad

Anne ve Baba Adı: Feyrûz Şero – Şivan Mirad

Şehadet Tarihi ve Yeri: 01.08.2021 – Şengal

En Çok Okunanlar

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler