YJA Star: 3 Türk askeri öldürüldü

0
857

HPG/YJA Star gerillaları, Medya Savunma Alanları’na bağlı Xakurkê alanında Türk askerlerine yönelik bir eylem gerçekleştirdi. Eylemde 3 Türk askeri öldürüldü.

HPG Basın İrtibat Merkezi, açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

“Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerimiz, 4 Haziran günü saat 14.00’da Medya Savunma Alanları’ndan Xakurkê bölgesine bağlı Şehit Kendal Tepesi’nde ve çevresinde bulunan askerlere yönelik etkili bir eylem düzenlemiştir. Düşman birliğinin yoğun ateş altına alındığı bu eylem sonucunda tespit edilebilen 3 asker öldürülmüş, 1 asker ise yaralanmıştır. İşgalci TC ordusu gece saatlerinde taarruz helikopterlerinin desteği ile Skorsky helikopterlerle ölü ve yaralı askerleri alandan uzaklaştırmıştır.

TÜRK ORDUSU İLE ÇALIŞAN 1 KİŞİ CEZALANDIRILDI

Güçlerimiz, uzun bir süredir işgalci TC ordusu ile çalışan, halkımızın değerlerine ihanet eden, kontra faaliyetleri yürüten, hava saldırılarının istihbaratlarını veren ve 4 arkadaşımızın şehadetinde rolü olan Orhan isimli bir şahısı 3 Haziran gece saatlerinde Hakkari’ye bağlı Talê köyü yakınlarında cezalandırmıştır. İşgalci TC ordusu bu şahsın cenazesini insansız hava araçlarının ve taarruz helikopterlerinin desteği ile alandan uzaklaştırmıştır.

TÜRK SAVAŞ UÇAKLARI AVAŞİN’İ BOMBALADI

4 Haziran günü akşam saatlerinde işgalci TC ordusuna ait savaş uçakları Medya Savunma Alanları’ndan Avaşin bölgesine bağlı Geliyê Avaşin alanını bombalamıştır. Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda herhangi bir kaybımız yaşanmamıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz