YJA Star gerillaları 1 Skorsky ve 4 mevzi darbeledi, 3 işgalciyi cezalandırdı

0
206

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

19 Ağustos saat 06:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

19 Ağustos saat 13:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

19 Ağustos saat 14:10’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

19 Ağustos saat 16:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

19 Ağustos saat 19:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda gözetleme faaliyeti yürüten düşman keskin nişancısı fark edilip denetim altına alındı. Bu işgalci suikast taktiği ile hedeflenerek cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

19 Ağustos saat 21:15 ile 22:30 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda helikopter hareketliliği yaşandı. İndirme yapan 1 Skorsky helikopteri YJA Star güçlerimizce vurularak darbelendi. Darbe alan helikopter alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.

20 Ağustos saat 00:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Zap bölgesi;

20 Ağustos saat 07:40’ta Sîda Direniş Alanı’ndaki kepçeler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

19 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 3 ve Girê Bahar Direniş Alanı 1 kez olmak üzere; toplam 4 kez savaş uçakları ile bombalandı.

19 Ağustos’ta Metîna’nın Girê Ortê Direniş Alanı 4 kez saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap ve Şehîd Delîl Batı Zap bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here