YJA Star gerillaları 3 işgalci cezalandırdı

0
67

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla güçleri tarafından gerçekleştirilen eylemler ve işgalci Türk ordusunun saldırılarına ilişkin şunları belirtti:

“Zap bölgesi;

4 Eylül saat 03:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

3 Eylül saat 09:15, 13:00 ve 16:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 3 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

3 Eylül saat 13:50 ve 23:55’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

4 Eylül saat 00:05’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile koordineli şekilde hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

4 Eylül saat 02:00 ve 03:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

3 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 1 kez, Garê’nin Xêrê ve Gundê Kawara alanları 3 kez olmak üzere; toplam 4 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here