YJA Star gerillaları Hozat’ta işgalcileri vurdu

0
205

YJA Star gerillaları Dersim’in Hozat ilçesinde işgalci Türk ordusuna gizli birliğe yönelik 2 koldan eylem gerçekleştirdi. Eylem komutanlar Zîn Cizîr ve Yılmaz Dersîm anısına gerçekleştirildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“5 Ağustos günü Dersîm’in Hozat ilçesine bağlı Çakmaklı köyü çevresinde pusulama faaliyetleri yürüten İşgalci TC ordusuna ait gizli bir birlik YJA Star güçlerimiz tarafından denetim altına alınmıştır. Denetim altına alınan işgalciler 2 koldan koordineli gerilla eylemiyle vurulmuştur. Birinci eylem kolu; işgalcileri yakın mesafeden ferdi silahlarla vurmuş, en az 1 işgalcinin net olarak cezalandırıldığı tespit edilmiş ve çok sayıda işgalci ise yaralanmıştır. İkinci eylem kolu; içinde işgalcilerin bulunduğu mevziyi yakın mesafeden vurmuş, burada cezalandırılan ve yaralanan işgalci sayısı tespit edilememiştir. Eylemin ardından işgalci TC ordusu alanı ağır silahlarla bombaladıktan sonra kayıplarını Hozat’a taşımış ve gizli birliklerini alandan geri çekmiştir.

YJA Star güçlerimiz tarafından gerçekleştirilen bu eylem Dersîm alanında şehit düşen ölümsüz komutanlarımız Zîn CIZÎR ve Yılmaz DERSÎM yoldaşlarımız anısına yapılmıştır.

 Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Avaşîn bölgesinde;

5 Ağustos günü 23:20 – 00:50 saatleri arasında Girê Sor, Mervanos, Tabûra Ereba alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmış, saat 00:50’de Girê Sor alanını bombalamak isteyen helikopterler güçlerimiz tarafından vurulmuştur. Müdahale sonucu darbe alan helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kalmışlardır.

5 Ağustos günü 11:00 – 02:00 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Werxelê alanında bulunan savaş tünelleri patlayıcılarla bombalanmıştır. İşgalci TC ordusu Werxelê’de savaş tünellerine karşı kimyasal gaz kullanmaya devam etmektedir. Alan üzerinde gün boyu Dron hareketliliği yaşanmıştır.

5 Ağustos günü 10:00  – 10:30 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Kurojahro, Sîda, Saca alanları ile Rênçbiraxa köyü  savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz