YJA Star öncülüğünde Girê Cûdî’de 2 işgalci cezalandırıldı, 1 mobesse imha edildi

0
241

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla güçleri tarafından gerçekleştirilen eylemler ve işgalci Türk ordusunun saldırılarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

20 Ağustos saat 11:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Ağustos saat 14:10’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

20 Ağustos saat 15:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda mevzilenmeye çalışan işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi ve işgalcilerin çalışması durduruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Ağustos saat 16:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Ağustos saat 20:40 ile 22:00 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda helikopter hareketliliği yaşandı. İndirme yapmak isteyen Skorsky helikopterlerine 6 kez müdahale edildi.

21 Ağustos saat 01:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda mevzilenmeye çalışan işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. YJA Star güçlerimizce gerçekleştirilen bu eylemden sonra işgalcilerin çalışması durduruldu.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

20 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 5 ve Girê Bahar Direniş Alanı 1 kez olmak üzere; toplam 6 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz