YPC-YPC JIN Savaş Duman adlı işbirlikçiyi uyardı

0
86

 

YPC-YPC JIN Erzurum’da kontra faaliyeti yürüten savaş duman adlı şahsı uyardı ve Erzurum gençlerini özgürlük mücadelesine çağırdı. Açıklamanın devamı şu şekildedir:

Sömürgeci tc devleti çöktürme planı kapsamında özellikle son süreçte Kürdistan’da yerel işbirlikçiler üzerinden gençler başta olmak üzere yurtsever halkımız üzerinden kirli politikalar izlemektedir. Bunun son örneği Savaş Duman isimli işbirlikçi kapsamında Erzurum’da yaşanmaktadır. Bu şahsın son süreçte yürüttüğü kontra faaliyetler birimlerimiz tarafından tespit edilmiştir. Özellikle 2014-2016 sürecinde Xınıs’ta gerilla alanlarında nokta tespiti yapmıştır. Bunun yanında Xınıs’ta Kobanê olayları kapsamında açılan davada gizli tanık olarak onlarca insanımız üzerinden ifade vererek ceza almalarına sebep olmuştur. Son dönemlerde ise yurtsever halkımız arasında manipülatif söylemlerle çelişkiler yaratıp halkımızı birbirine kırdırtmak istemiştir. Gençlerimizi internet üzerinden kumar oynatıp borçlandırmış, işgalci polislerle işbirliği yaparak gençlere kredi sağlayıp ajanlaştırma çalışması yürütmektedir.

Erzurum gençlerine çağrımızdır sizlerin yeri düşürülmüş bir hayat değil halkımızın özgürlük mücadelesidir. Savaş Duman isimli işbirlikçi kontrayı uyarıyoruz. Ya bu kontra faaliyetlerini bırakıp Kürdistan’ı terk edersin ya da biz geleceğiz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz