YPJ: Bütün kadınları hedef alan bu saldırıya karşı kadınların ayaklanması gerekiyor

0
707

İşgalci Türk devleti ve çetelerinin Çiçek Kobanê şahsında bütün kadınların onuruna saldırdığını belirten YPJ, “Bütün kadınları hedef alan bu saldırıya karşı kadınların ayaklanması gerekiyor” dedi.

YPJ Genel Komutanlığı, 21 Ekim’de Eyn İsa’nın Mişrefa köyünde Türk çeteleri ile yaşanan çatışmada yaralı bir şekilde çetelere esir düşen YPJ’li Çiçek Kobanê’ye yapılan işkence görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar belirtildi;

“İşgalci Türk ordusu 21 Ekim saat 21.00’da Eyn Îsa’ya bağlı Mişrefa köyüne saldırdı. Saldırıya karşılık veren güçlerimizle çeteler arasında yaşanan çatışmada yoldaşımız Çîçek Kobanê ayağından yaralanarak, yaralı bir şekilde Erdoğan çetelerine esir düştü.

Kobanê doğumlu Çiçek yoldaşımız topraklarını ve halkını savunmak için DAİŞ çetelerine karşı savaşta da mücadelede yerini almıştı. Onur Direnişi’nde de aynı sorumluluk bilinciyle Eyn Îsa hattında yerini aldı. İşgalci Türk devleti ve ona bağlı çeteler ateşkes kararına rağmen savaş ahlakından uzak bir şekilde işgal ve soykırım saldırılarına devam ediyor. Çiçek yoldaşımız, Türk devletinin vahşi uygulamalarına karşı kararlılığını göstererek, “Çetelerin köylerimizi ve kentlerimizi işgal etmesine ve onurumuzu ayaklar altına almasına izin vermeyeceğiz” demişti.

İşgalci Türk devleti ve çeteleri DAİŞ zihniyetiyle kadın varlığına saldırıyor. Bu vahşi saldırılar Çiçek yoldaşımız şahsında bütün dünya kadınlarına ve Kuzey ve Doğu Suriye kadınlarına yöneliktir. İşgalci Türk ordusu yenilgisini bu tür fotoğraf ve görüntüler paylaşarak gizlemek istiyor.

Çiçek yoldaşımız yaralı bir şekilde Türk çetelerine esir düştü. Bütün dünyaya sesleniyoruz; bu genç arkadaşımızın hayatı tehlikede. Çetelerin paylaştığı görüntüler bütün gerçekleri açıkça gözler önüne seriyor. Bu kirli uygulamalar ABD, Rusya ve Türk devleti arasında yapılan anlaşma ve politikaların sonucudur.

Bu temelde uluslararası toplum tarafından acil bir şekilde müdahale edilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Dünya kadınlarına ve insan hakları örgütlerine, Türk devletinin çetelerinin vahşetine karşı seslerini yükseltemeye çağrıyoruz. Bu ahlak dışı uygulamalara karşı sessiz kalmak, insanlık dışı uygulamalara ortak olmak demektir. Kadın onuruna yönelik ve bütün kadınları hedef alan bu saldırıya karşı kadınların ayaklanması gerekiyor.”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here