YPJ Genel Komutanlığı, şehit Zerdeşt ve 3 savaşçıyı andı

0
661

İşgalci Türk devletinin hava saldırısı sonucu Şengal’de şahadete ulaşan Şehit Zerdeşt Şengali ve beraberindeki 3 savaşçıyı anan YPJ Komutanlığı, “Uluslararası insan haklarını ve bütün kurumları Türk devletinin Êzidî toplumuna yönelik saldırılarına karşı tavır göstermeye çağırıyoruz. Irak devletini sessizliğini kırmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamada şunlara yer verildi;

“Komutan ve Êzidî toplumun öncüsü Zerdeşt yoldaş ve beraberinde şehit düşen 3 yoldaşın ailelerine, Kürt halkına ve Êzidî toplumuna başsağlığı diliyoruz.

İşgalci Türk devleti hiçbir parti, din, inanç ve ırk gözetmeksizin Kürt halkının örgütlendiği, mücadele yürüttüğü bütün alanları kendisine tehlike olarak görüyor ve Kürt halkını yok etme amacıyla saldırı gerçekleştiriyor. YBŞ savaşçılarına yönelik saldırı da yok etme politikasının bir parçasıdır. Türk devleti bu saldırılarıyla bir kez daha DAİŞ ile olan ortaklığını gözler önüne sermiştir. Her fırsatta Êzidî halkımızı savunan savaşçılarımıza saldırmaktadır.

KOMUTAN ZERDEŞT ESAS ALINDI

Her toplum büyük emek, mücadele ve fedakarlıklarla değerlerini inşa eder. Bütün dünya 2014 yılında DAİŞ çetelerinin Êzidî toplumumuza yönelik vahşi saldırılarına tanıklık etti. Onlarca Êzidî kadın ve erkek büyük komutan Zerdeşt öncülüğünde topraklarını savuma kararı alarak, vahşi DAİŞ çetelerine karşı eşsiz bir direniş gösterdi. Zerdeşt yoldaşın Êzidî gençleri üzerinde büyük emekleri oldu. Êzidî gençlerini ve özgürlük savaşçılarının DAİŞ’i yeneceği inancıyla mücadele etti. Êzidî gençlerin ve kadınların intikamını DAİŞ çetelerinden almak için öncü bir rol üstlendi. Türk devleti bilinçli bir şekilde komutan Zerdeşt’i hedef aldı.

‘ZERDEŞT VE YOLDAŞLARI ZAFERİMİZİN SİMGESİ OLACAKTIR’

Uluslararası insan haklarını ve bütün kurumları Türk devletinin Êzidî toplumuna yönelik saldırılarına karşı tavır göstermeye çağırıyoruz. Irak devletini sessizliğini kırmaya çağırıyoruz.

YPJ olarak, Zerdeşt ve yoldaşlarının mücadelesini canlı tutacağımıza ve binlerce şehidin hayallerini gerçekleştireceğimize söz veriyoruz. Bir kez daha Êzidî toplumunun acısını paylaştığımızı belirtmek istiyoruz. Şehit Zerdeşt ve yoldaşları zaferimizin simgesi olacaktır.

Bu esasta bir kez daha 4 savaşçı şahsında bütün Kürdistan devrimi şehitlerini saygıyla anıyoruz ve onlara verdiğimiz sözü tekrarlıyoruz. Êzidî toplumu,  bu kahraman çocuklarından gurur duymalıdır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here