YPJ: Zîn büyük cesaretle mücadele etti

0
646

YPJ Genel Komutanlığı, işgal saldırılarına karşı yürütülen Onur Direnişi’nde fedaice savaşarak şehit düşen Zîn Kobanê’yi andı.

YPJ Genel Komutanlığı, Rojava Devrimi’nin ilk kıvılcımlarının atıldığı 2011 yılında YPJ saflarına katılan Zîn Kobanê’yi andı.

Dêrik’den Efrîn’e kadar halkını savunan Zîn Kobanê’nin, ailesinden aldığı yurtseverlik bilinci ve büyük emeği her alanda ortaya çıkardığına vurgu yapan YPJ, Zîn Kobanê’nin mücadele hayatına ilişkin şunları belirtti:

“Zîn yoldaş, DAİŞ’e karşı yürütülen mücadele de yerini alan ilk yerel savaşçılarımızdandı. 2013 yılında Sêrikaniyê savaşına komutanlık eden Zîn yoldaş, El Nusra ve DAİŞ çetelerinin başlattığı işgal saldırısını kırmak için büyük bir direniş sergiledi. Zîn yoldaş, DAİŞ’i bitirme hamlelerimizin birçoğunda öncü komutan olarak yerini aldı. Kobanê, Siluk, Şedadê ve Minbic cephelerinde DAİŞ’e karşı yürütülen hamlelerde büyük bir cesaretle mücadele eden Zîn, Kobanê’de yaralanmasına rağmen direnişten bir an dahi kopmayarak inanç ve umutla direnişini büyüttü. Zîn yoldaşımız komutasında büyük emekler ve bedeller ödenerek büyük başarılara imza atıldı.

YPJ olarak Şevîn, Hebûn, Rosyar, Tekoşîn, Avêsta û Zîn yoldaşlarımızın anıları zihinlerimizde ve vicdanlarımızda sürekli canlı kalacak ve onların mücadelelerini devam ettireceğiz. Her bir şehidimiz ile özgürlük adına sorumluluklarımız artıyor. Bizler bu bilinç ve sorumlulukla Zîn ve tüm şehitlerimizi büyük bir saygı ve minnetle anıyor, bize verdikleri onurlu ve özgür yaşam talimatını yerine getirmenin sözünü veriyoruz.

Bu temelde Şehit Zîn şahsında tüm özgürlük devrimi ve Onur Direnişi şehitlerini saygıyla anıyor, yaralı yoldaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Zîn arkadaşın ailesi ile Kuzey ve Doğu Suriye halklarına başsağlığı diliyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here