YPS: 15 Ağustos Raperin ruhu ile kutlanmalı

0
200

15 Ağustos Atılımı’nın 37. yıldönümü vesilesiyle yazılı açıklama yayınlayan YPS/YPS JIN Koordinasyonu Kürdistan’ın her yerinde Raperina ruhu ile kutlanması gerektiğini belirtti. YPS Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a, Kürdistan halkına ve tüm öz savunma savaşçılarına kutladı. YPS açıklamasının devamında “Tarihi Devrimci Atılımın Ölümsüz Komutanı Agit (Mahsum Korkmaz) şahsında tüm özgürlük mücadelesi şehitlerini saygı ve minnetle anıyor, anılarını yaşatarak amaçlarını başarma sözümüzü yineliyoruz” dedi.

Açıklama şu şekilde:

“Kürt halkının miladı olan 15 Ağustos Diriliş Bayramı’nın 37. Yıl dönümünü başta Önder Apo olmak üzere tüm Kürdistan halkına ve onun öz savunma savaşçılarına kutluyoruz. Tarihi Devrimci Atılımın Ölümsüz Komutanı Agit (Mahsum Korkmaz) şahsında tüm özgürlük mücadelesi şehitlerini saygı ve minnetle anıyor, anılarını yaşatarak amaçlarını başarma sözümüzü yineliyoruz.”

’15 Ağustos Atılımı işgal ve sömürgeciliğe karşı gelişen her serhildanın mayası ve ruhu olmuştur

20. yüzyılın başlarında parçalanarak sömürgeleştirilen Kürdistan’ın dirilişi şanlı 15 Ağustos atılımı ile başlamıştır. 12 Eylül 1980 faşist askeri rejime karşı gelişen ve ideolojik zafer kazanan 1982 Büyük zindan direnişi temelinde büyük engeller aşılarak tamamen Kürt halkının öz gücüne dayanan şanlı 15 Ağustos atılımı 37 yıldır gelişen tüm Kürt kazanımlarının temeli olmuştur. Kendi öz gücüne dayanarak gelişen şanlı 15 Ağustos Atılımı işgal ve sömürgeciliğe karşı gelişen her serhildanın da mayası ve ruhu olmuştur. Bu anlamıyla 15 Ağustos Atılımı bugün de gerçekleşen her öz savunma, öz direnişin desturu olmaktadır. “Faşizm ve inkar-imha politikaları ile nasıl baş edilmelidir” sorusunun cevabını arayan 15 Ağustos Atılımı’na bakmalıdır.

’37. Yıl dönümünü Raperîn ruhu ile her yerde kitlesel katılımlarla kutlamaya çağırıyoruz

Kürdün varlığına karşı geliştirilen her katliam saldırılarına karşı cevap olmak isteyen, öz savunma refleksi geliştirmek isteyen 15 Ağustos Atılımına bakmalıdır. Başta gençler ve kadınlar olmak üzere tüm Kürdistan halkı 15 Ağustos Atılımı ruhu ile tamamen kendi öz gücüne dayanarak ayağa kalkmalı ve Kürde imhayı dayatan soykırım rejimini parçalara ayırmalıdır. Bu temelde tüm yurtsever halkımızı, direniş ve dirilişin ifadesi olan 15 Ağustos Diriliş bayramının 37. Yıl dönümünü Raperîn ruhu ile her yerde kitlesel katılımlarla kutlamaya çağırıyoruz.

Agitleşen Çiyagerler ve Zeryanlar öncülüğünde Sur’da, Şirnex’te, Cizîr’de, Nisebîn’de, Silopî’de, Gever’de, Wan’da ve Kuzey Kürdistan’ın bir çok yerinde başlayan öz yönetim direnişleri ve bugün de devam eden öz savunma direnişinin 15 Ağustos atılımının bir sonucu olmaktadır. Bu mücadele mirasını devralan biz YPS/YPS-JIN güçleri 15 Ağustos Atılımı’nın 38. Yılında dönemin tüm devrimci görevlerini başarı ile yerine getireceğimizin sözünü veriyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz