YPS 2 ayrı yerde havai fişek ve yazılama eylemi gerçekleştirdi

0
169

Şehid Avyan Efrin YPS Misilleme Timi, 15 Ağustos Atılımı’nı kutlama amacıyla 14 Ağustos gecesi saat 00.30 sularında Van’ın Yeni Mahalle semtinin 11. sokağında, 2 ayrı yerde havai fişek ve yazılama gerçekleştirdi.

YPS açıklamasında şunlar belirtildi:

“15 Ağustos hamlesiyle askeri direnişin başlaması, Kurdistan topraklarında o tarihten bugüne bir bayram niteliğinde kutlanmaktadır. Faşist rejime karşı kendi öz varlığını bulan, mücadele ruhunu lutkeleştiren 15 ağustos atılımıyla özgürlük hareketine akın akın katılım gerçekleşmiş, komutan Egid’in yolundan ilerleyen nice fedai ruh yetişmiştir.

Öz yönetim mücadelesinde  AKP-MHP faşist rejimine karşı Çiyager, Zeryan, Mehmet Tunç ve daha ismini sayamadığımız nice fedai yoldaş muazzam bir mücadeleyle düşmana karşılık vermiş ve bu uğurda şehit düşmüştür. 15 Ağustos ruhunu devam ettirme temelinde 10 Ağustos günü YPS örgütü faşist rejime karşı 15 Ağustos direnişini zafer hamlesiyle selamlamış ve bütün halkı düşman soykırımına karşı öz yönetim mücadelesine çağırmıştır. Bu çağrı 15 Ağustos çağrısı, Çiyager, Zeryanların direniş çağrısıdır.

YPS örgütü zafer hamlesi çerçevesinde AKP-MHP faşist rejimine karşı bu gün Van’da, yarın başka bir yerde 15 Ağustos direniş ruhuyla mücadele edecektir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here