YPS BİM’E YÖNELİK EYLEM GERÇEKLEŞTİRDİ

0
206

Önder Apo’nun halkların özgürlük mücadesi çerçevesinde başlayan 15 Ağustos silahlı mücadele dönemi faşist rejime karşı ilk günkü heycanıyla devam etmektedir. Bu doğrultuda  şehid Çekwar Çukur YPS-JIN misilleme timi, 15 Ağustos direniş bayramını kutlama amaçlı, 12 Ağustos gecesi Amed’in Bismil ilçesinde saat 1.30 sularında Bim’e dönük havai fişekler ile eylem gerçekleştirmiştir.

YPS örgütü 10 Ağustos’ta yaptığı zafer hamlesi açıklamasıyla 15 Ağustos direniş ruhunun devam edeceği sözünü vermiş, halkı soykırım süzgecinden geçiren AKP-MHP faşist rejime karşı mücadelenin derinleşmesi gerektiğini belirtmiştir. Bu doğrultuda, 7 ‘den 70’ e her toplum bireyi bu mücadeleye en aktif bir şekilde katılmalı, her gün halkı yok eden bu faşist rejime dur demeli ve bu rejimi el pençe durumuna getirmelidir. Bu gün gerillar düşmanın kimyasal silahlarına, yani her türlü tekniğine karşı muazzam bir direniş sergilemektedir. Düşman ise gerillanın bu mücadelesi karşısında çaresiz kalmıştır. Gerillanın gösterdiği bu direniş halkların özgürlük mücadelesidir. Bu nedenle toplumun her bireyi bu mücadeleya katılmalı, devrimci halk savaşıyla gerillanın mücadelesini taçlandırmalıdır.

Bu doğrultuda YPS örgütü faşist AKP- MHP rejiminin Bim, ve diğer kurum kuruluşlarına karşı eylemsellikler gerçekleştirecektir. Faşist rejim Bim gibi kuruluşlarının bütün ekonomisini silah alımına yatırmakta, aldığı bu silahlarla Kurt halkına saldırmaktadır. Bu nedenle bütün Kurdistan halkı faşist rejimin kurum ve kuruluşlarına karşı eylemler gerçekleştirmeli, öz yönetim direnişini güçlendirmelidir.

12.08.2022

Şehid Çekwar Çukur YPS-JIN Misilleme Timi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here