YPS İzmir’de turizm bölgesini vurdu

0
906

Şehit Abdullah İnedi (Şiyar) Misilleme Timleri ‘ Sömürgecilere ve Ajan-İşbirlikçilere yönelik intikam hamlesi’ kapsamında İzmir ve Mersin’de eylemler gerçekleştirdi.

Misilleme Timleri yaptıkları yazılı açıklamada, 13 Ağustos gece saatlerinde İzmir’in Çeşme ilçesi Gerence körfezinde bulunan turistik lüks Îltur sitesine yönelik yakma eylemi gerçekleştirdiğini duyurdu. Yapılan bu eylemde sitenin büyük bir kısmının yandığını ve söndürme çalışmaları için Türk Devleti’nin 2 uçak, 20 helikopter, 86 arazöz, 9 dozer, 344 personelle müdahale etmek zorunda kaldığını 4 bin kişinin ise tahliye edildiği bu eylemde turizm bölgesinin felce uğradığını açıkladı.

Yine misilleme Timleri ’14 Ağustos saat 18:30 19:00 saatleri arasında Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı ALATA araştırma ensitütüsüne yönelik sabotaj eylemi düzenledi. Yapılan eylemde araştırma merkezi içerisinde bulunan yerleşke ve depo olarak kullanılan bina tamamen yanarak kullanılamaz hale getirildi.’

YPS Misilleme Timleri açıklamasında:

’15 Ağustos Diriliş Bayramı’nın ruhuyla, sömürgeciliğe sıkılan ilk kurşun gibi bizlerde düşmanın bulunduğu her alanda ilk kurşun rolünü oynayacağız. Agitlerin Çiyagerlerin ruhuyla onların izinden yürüyerek sömürgeci işbirlikçi ve ajan kesimden hesap soracağız.’

Bizler Yeni Dönemin Agitleri ve Çiyagerleriyiz

‘Bugün yaktığımız her ateşte intikamımız daha da gürleşmektedir. 15 Ağustos 1984 yılında atılan ilk kurşun büyüdü, koskocaman bir ateş haline geldi. Bizler ilk kurşunun mirasçılarına 15 Ağustos selamıyız. Kürdistan topraklarını sömüren AKP-MHP faşist yapılanmasının işbirliğini yapanlara, halkımızın ve halkların değerlerine ihanet edenlere de hak ettikleri sonu yaşatacağız. Diriliş Bayramı’nın getirdiği çoşku ile özgürlük ateşini her alanda yakmaya devam edeceğiz. Kendilerini aşırı güvende hissetikleri keyif mekanlarında ve turizm kentlerinde İNTİKAM ATEŞİMİZ onları rahat bırakmayacaktır. Bu eylemimiz Kürdistan dağlarını yakan Türk Devlet faşizmine misilleme olarak yapılmıştır.’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz