YPS JIN bir gemiye sabotaj eylemi düzenledi

0
276

YPS JIN Şehit Sarina Amed Misilleme Timi, Erkam Yıldırıma ait olan ‘SIYA’ adlı gemiye yönelik sabotaj eylemi düzenlediğini açıkladı. Eylem sonucunda milyon dolarlık bu geminin kullanılamaz hale getirildiği belirtildi.

Misilleme Timi’nin açıklaması şu şekilde:

”Şehit Sarina Amed YPS-Jin Misilleme Timi üyelerimiz Kürdistan’a yapılan işgal saldırılarına, Kürt halkına yapılan her türlü faşizme cevaben 12 Haziran’da Yalova’nın Altınova ilçesindeki Tersaneler bölgesinde Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a ait olan Liberya bayraklı SİYA adlı kargo gemisine yönelik sabotaj eylemi düzenledi. 2007 yılında inşa edilmiş milyon dolarlık kargo gemisi kullanılamaz hale getirildi.

Kürdistan Özgürlük gerillalarının sarsılmaz iradeyle yürüttüğü destansı direnişi, büyük bir inanç ve direnişle Önder APO’nun üzerindeki tecridi kırmak ve fiziki özgürlüğünü sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Gemlik Yürüyüşünü ve katılımcıları selamlıyoruz. Öz savunma örgütlülüğü ve bilinciyle işgalci, soykırımcı Türk devletinin faşist saldırılarına, uyuşturucu, fuhuş, ajan, kontra, polis, gardiyan, bekçi yapılarına karşı her an, her yerde geliştireceğimiz yeni dönem taktikleriyle intikam eylemlerimize devam edeceğiz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here