‘YPS-Jin İntikam birimlerimiz işgalcinin, tecavüzcünün ensesinde olacaktır’

0
771

YPS-Jin yaptığı yazılı açıklamada ”Nerede tacizci ve tecavüzcü devlet saldırısı varsa orada alanlara çıkmalı öz savunma konumuna geçilmelidir. Sessiz kalmak ortak olmaktır. Zengin öz savunma araç ve gereçler ile kadın gücünü ortaya koyarak ve devlet-erkek faşizmine son vermeliyiz”

Açıklamanın devamın da ‘T.C Devletinin Kürdistan’da taciz ve tecavüzü Kürt halkına diz çöktürme politikasına dönüştürmüş durumdadır. Direnen toplumların başına her türlü onursuzluğu getirme bir devlet yöntemidir. Yıllardır köleliği ve zulmü kabul etmeyen Kürt halkına dönük her türlü soykırım saldırıları gerçekleştiren T.C Devleti karşısında direnen halk gerçekliğini gördükçe daha alçakça yöntemlere baş vurarak teslim almak istemektedir. Fuhuş ve tecavüz kültürünü geliştirerek toplumun yaratıcı gücü olan kadını hedef almaktadır. Kadını düşürülen bir toplum ve halk kolay teslim alınacağından her seferinde olduğu gibi önce kadınları vurun denilmektedir. T.C Devleti, Kürdistan’da özelde kadınlara saldırarak Kürt halkının onurunu ve iradesini kırmak istiyor. Siirt’te bir çok korucu ve asker tarafından tecavüze uğrayan N.Ç olayında ortaya çıkan ‘’taş atsa daha mı iyidir?’’ diyen zihniyet bugün Şırnak’ta, Batman’da devam etmektedir.’ denilen açıklamanın devamında şunları belirtti

Her Türlü Mücadele Meşrudur

Şırnak ilinde devletin uzman çavuşu 13 yaşındaki Kürt kızına cinsel saldırı da bulunmuştur. Bu saldırı tüm kadınları ve Kürdistani değerleri hedef almaktadır. Kürdistan da T.C faşizminin bir diğer yüzü de taciz ve tecavüz olmuştur. Kadınlar olarak bu gerçeği çok iyi görmemiz gerekmektedir. Kimliğimiz, toprağımız ve bedenimiz bize aittir. Korumak için her türlü mücadele meşrudur.

Sessiz Kalmak Ortak Olmaktır

Şırnak halkı onuruna dönük yapılan bu faşizan saldırıya karşı öz savunma konumuna geçerek hem saldırganı yakalamış hem de tepkisini ortaya koyarak öz savunmasını gerçekleştirmiştir.  Kürdistan’da öz savunma olmadan onurlu yaşamanın mümkün olmadığı ortaya çıkmıştır. Öz savunmaya ekmek ve sudan daha fazla ihtiyacımız vardır. Her türlü saldırı altında bulunun kadınlar olarak öz savunma hakkımızı sonuna kadar kullanmamız gerekir. Nerede tacizci ve tecavüzcü devlet saldırısı varsa orada alanlara çıkmalı öz savunma konumuna geçilmelidir. Sessiz kalmak ortak olmaktır. Zengin öz savunma araç ve gereçler ile kadın gücünü ortaya koyarak ve devlet-erkek faşizmine son vermeliyiz.

YPS-Jın Çatısı Altında Örgütlenelim

YPS-Jın olarak belirtiyoruz ki varlığımız ve özgürlüğümüz için mücadeleyi yükselterek sömürgeci tecavüzcü devleten yaptıklarının hesabını soracağız. Kadına uzanan tüm elleri kıracağız. İntikam birimlerimiz işgalcinin, tecavüzcünün ensesinde olacaktır. Buradan tüm kadınları YPS-Jın çatısı altında örgütlenerek öz savunma konumuna geçmeye, erkek-devletten intikam almaya çağırıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz