YPS-JIN Milisleri Bir İşbirliçi Cezalandırdı

0
405

Welat ve Nidal arkadaş  2020 yılında Gever’e bağlı Kelê köyünde şehid düşürüldü. Faşist devletin ajanı  kontra olan ve kirli faaliyetler yürüten İdris Diri adlı şahıs, düşmanla işbirliği yaparak arkadaşlarımızın şehadetine sebep olmuştur. Arkadaşlarımızın intikamını almak için 21 Ağustos’ta bu şahıs özel bir şekilde cezalandırıldı. Bu eylem Şehit Nidal ve Şehit Welat arkadaşların anısına,  Şehit Vejin Zana YPS-JIN misilleme timimiz tarafından yapılmıştır. Arkadaşlarımızın şehadetinde parmağı olan, düşmanla işbirliği yapan herkesten hesap sorulacaktır ve şehitlerin mirasına sahip çıkılacaktır.

Yıllardır kendi tarihini Kürt halkını katlederek şahlandıran TC devleti,  bugünde kendi varlığını Kürt halkının yokluğunda bulan AKP ve MHP faşist rejimi halkımıza ve özgürlük direnişçilerine karşı topyekûn imha ve soykırım kararı almıştır. Dağda yoğun teknik, kimyasal silahlarla gerillaya saldırmış cezaevlerinde yoğun işkencelerle direnişçileri sindirmeyi planlamış, halkımız üzerinde inkar ve imha politikaları uygulamıştır. Bu uygulamalarla halkımızı ve direnişimizi çökertmeyi planlamış, fakat kendisi çökme eşiğine gelmiştir. Bu durum AKP rejimini kuduz köpek misaline çevirmiş, toplumu susturmak, sağırlaştırmak için başta basın yayın alanını özelleştirmiş, halk içerisinde ajanlaştırma, fuhuş, uyuşturucu gibi kirli politikalarla toplumun ahlak yapısını bozan eğilimleri geliştirmiştir. Özelde Kurdistan üzerinde uygulanan bu kirli politikanın amacı kaleyi içten fetih etme politikasıdır. Toplumun öz değerlerine inerek, bireyi kendi toplumundan uzaklaştırmak istemektedir. Kurdistan topraklarında bu kirli politikalardan etkilenen kesimlerle özelde özgürlük direnişçilerini şehit düşürme, toplumun yapısını bozma temelinde işbirliği yapmaktadırlar.

Özgürlük hareketinde en büyük değeri şehitlerdir ve özgürlük direnişçileri kendi varlığını şehitler gerçeğinde yaşatmaktadırlar. Şehitlerin verdiği güç ve bize bıraktığı miras doğrultusunda Kurdistan’da ya da her hangi bir yerde, arkadaşlarımızın şehadetine sebep olan bütün kontralar sokak sokak, mahalle mahalle tespit edilerek cezalandırılacaktır. Bundan ötürü işbirlikçiler iyi bilsin ki YPS-YPS JIN misilleme timleri olarak, size bir nefes kadar yakınız, 10 Ağustos hamlesinin verdiği sorumluluklar çerçevesinde Kurdistan’da faşizme ve işbirlikçilerine yaşamı dar edecek, TC faşizmini bitirerek direnişimizi zafere ulaştıracağız.

ŞEHİT VEJİN ZANA YPS-JIN MİSİLLEME TİMİ

21.08.2022

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here