YPS-JIN Misilleme Timi Mardin’de Bir İşbirlikçinin Aracını Yaktı

0
189

10 Ağustos zafer hamlesiyle öz yönetim direnişinin güçleneceğini, faşist AKP-MHP rejimine ve bu rejimin işbirlikçilerine karşı eylemseliklerin yapılacağını belirten YPS örgütü, 13 Ağustos gecesi saat 12.00 de Mardin’in Derik ilçesi Kale mahallesinde Şehid Ronahi Nısebin YPS-JIN misilleme timimiz tarafından korucu ve AKP’li olan Naşit Temelli adlı şahsın aracı yakılmıştır.

Düşman yıllarca Kürt halkının dilini, kültürünü, kimliğini yok saymış, öz değerlerine hunvarca saldırmıştır. Kirli politikalar geliştirerek halkı ajanlaştırma faaliyetleri yürütmüştür. Gerilla mücadelesi karşısında çaresiz kalınca o yörenin halkını koruculaştırarak bilgi alabileceğini düşünmüş, alanlarda savaştırmıştır. Bu korucu kesimi düşmanla işbirliği yaparak halkına ihanet etmiştir.

Kendi öz değerlerinden kopmuş işbirlikçiler toplum tarafından kabul görülmemelidir ve toplum tarafından bu bireyler tespit edilerek cezalandırılmalıdır. Öz yönetim direnişçileri olarak düşmanla çalışan, özgürlük mücadelesine zarar veren herkez cezalandırılacaktır.

13.08.2022

Şehid Ronahi Nısebin YPS-JIN Misilleme Timi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here