YPS JIN Wan’da eylem gerçekleştirdi

0
102

Şehit Cûdî Faraşîn YPS JIN misilleme timi 11 Ocak  saat 23.00’de Van Başkale Kale mahallesinde devriye gezen zırhlı polis aracına molotof kokteyli ve havayi fişekler ile vurdu.

Medya savunma alanlarında özgürlük gerillasının hezimetine uğrayan AKP-MHP faşizan rejim geri çekilmek zorunda kalmıştır. Gerillayı bozguna uğratarak Kürt soykırımını sonuçlandıracağını planlayan AKP hükümetinin kendisi bozguna uğramış, kalan askerleri de gerilla karşısına çıkacak cesareti gösteremediğinden köşe bucak kaçmıştır. Özgürlük gerillası Kürt soykırımının önünü almış, var olan sürece öncülük etmiştir.

Önder Apo devrimci halk savaşı ile Kürt soykırımına karşı faşizan rejimle mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi. Bugün özgürlük gerillası üzerine düşen sorumluluğu fedai bir duruşla yerine getirdiyse, halk olarak üzerimize düşen görev şehirlerde faşizan rejime karşı mücadele etmektir. Bundan ötürü başta Kürdistan olmak üzere Türkiye metropollerinde faşizan rejime nefes aldırmayacağız. Faşizan rejime ait her kuruluş, her çalışan hedefimizdir. Faşizan rejimin görevli unsurları ne Kürdistan’da ne de Türkiye metropollerinde rahat rahat hareket etmesinler. Bilsinler ki denetimimizdeler, ve muhakkak Kürt halkı onlardan hesap soracaktır.

Gerilla karşısında ordu karargahına sığınan askerler, şehirlerde de kurumlarından çıkamayacak polisler ve diğer çalışanlar olacaktır. Faşist Erdoğan Kürt soykırımına karşı yarattığı kaosu, ona karşı mücadele kaosuna çevireceğiz. Ve kaosa karşı kaosla Erdoğan saltanatını yerle bir edeceğiz ve Kürtlere karşı yürütülen inkar ve imha politikasının hesabını soracağız.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here