YPS: Tahir Güven’e yönelik eylem manipüle edilmektedir

0
682

YPS Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada Cizre’de kontra faaliyetleri yürüten Tahir Güven’e yönelik eylemin AKP-MHP faşist rejimi tarafından yalan bilgiler ile manipüle edilmeye çalışıldığını belirtti.

YPS, AKP-MHP faşizminin üyelerinin tutuklandığına dair iddialarını da yalanlarken şunları belirtti: “Yalan  bilgilerle eylem başarısının üstünü kapatmak ve kendisi için bir siyasi avantaja dönüştürmek istemektedir. Halkımızın siyasi kimliğine sahip kişilere ve  kurumlarına yıkarak  bilinçli  ve komplovari bir şekilde saldırmaktadır.

YPS’nin açıklaması şu şekilde:

“Kürdistan Özgürlük Hareketi’nin her alanda yükselttiği mücadele AKP-MHP faşist iktidarını büyük bir krizin içerisine sokup çöküşün eşiğine getirmiştir. Gelişen topyekûn direniş karşısında her türlü fonksiyonunu yitirmiş olan Türk devleti her zamanki gibi elinde tek çare olan özel savaş taktiklerine başvurmaktadır.

‘Taktiği ve tarzı deşifre edemeyen faşist rejim çılgına dönmekte’

Yalanlara başvurarak özel savaş propagandası yapan faşist Türk devleti  Şehid Demhat Spêrtî Misilleme Timi tarafından Tahir Güven adlı kontraya yönelik gerçekleştirilen eylemi manipüle etmektedir. Yalan  bilgilerle eylem başarısının üstünü kapatmak ve kendisi için bir siyasi avantaja dönüştürmek istemektedir. Halkımızın siyasi kimliğine sahip kişilere ve  kurumlarına yıkarak  bilinçli  ve komplovari bir şekilde  saldırmaktadır.

AKP ve MHP faşist iktidarının halkımıza olan öfkesi yaşadığı ve içine girdiği sıkışmanın sonucudur. “Ben gerillayı bitirdim ve eylem yapamayacak düzeye getirdim  yalanlarıyla kendisini ve halkı kandırmak istemektedir. Fakat  yaratıcı taktikler ve tarzla profesyonel timlerimizin  gerçekleştirdiği etkili eylemleri deşifre edemeyince çılgına dönmektedir. 

Tahir Güven adlı şahıs yıllarca Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’ne karşı kontra faaliyetler yürütmüş, yurtsever halkımız ve  özgürlük gerillasına karşı  düşmanla işbirliği yaparak tehdit oluşturmaktaydı. Gerilla’nın şahadetine ve yurtsever insanlarımızın tutuklanmasına neden olan suçlu bir kişidir. Kürdistan halkına yönelik suçlu olan Tahir Güven misilleme timimizin gerçekleştirdiği başarılı eylem sonucunda cezalandırılmiştır.

‘Üyelerimizin yakalandığı iddiaları gerçek dışıdır’

Bu eyleme dair üyelerimizin tutuklandığı iddiaları gerçek dışıdır. AKP-MHP iktidarının siyasi avantaja dönüştürme çabasıdır. Fakat her ne yaparsa da halkımıza baskı yaparak, tutuklayarak, işkence ederek eylemlerimizin önüne geçemeyecek, yenilgiyi ve yıkılışını engelleyemeyecektir.

Daha önce açıkladığımız gibi düşmanla işbirliği içinde olanların yanımızda belgeli halde isimleri bulunmaktadır. Timlerimiz tarafından takip edilmektedir. Yeri ve zamanı geldiğinde Tahir Güven’in yaşadığını yaşamaktan kurtulamayacaklardır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz