YPS-YPS JIN Colemêrg genliği: Belediyemizi düşmanın elinden alalım!

0
43

YPS-YPS JIN Colemêrg genliği Colemêrg’te Erdoğan faşizminin kayyum atamalarına karşı değerlendirmede bulundu ve bütün gençliği direnişe çağırdı.

YPS’li Colemêrgli genç: Colemerg te kısa bir süreçte yapılan seçimlerde halk olarak Erdoğan rejiminin oy kazanıp seçimi kazanmasına izin vermedik. Her daim halkımız kazandı ve halkımız iradesini gösterdi. AKP hükümeti bütün polislerini Colemêrg’e getirdi. Bütün asker ve uzman çavuşlarını seçimlere getirdi. Bütün hilelerini seçimlerde sergiledi. Buna rağmen halkımız büyük bir farkla seçimleri kazandı. Sessizliğin zamanı değildir. Biz gençler ne zaman namusumuza sahip çıkacağız. Belediyelere uzanan eller namusumuza uzanmıştır. İrademize el uzatılmasıdır. Bugün belediyelerimize saldırır yarın ailemize saldırır. Annelerimize, çocuklarımıza saldırır. Siz kölesiniz, benim istediğim gibi yaşayacaksınız der. Biz halk olarak her daim direniş ruhunu sergiledik. Bundan sonra da yapacağımız direniştir. Eğer özgür Kürdistan’ı istiyorsak Colemêrg gençleri olarak hepimiz ayaklanalım, direnelim, belediyemizi zulümcü, kan emici Erdoğan’dan almayıncaya kadar uyumamalıyız. Onun için diyoruz ki gün şeref günü, gün namus günüdür. Colemêrg gençleri olarak belediyemizi düşmanın elinden alalım ve başı dik bir şekilde yaşayalım.

YPS JIN Colemêrg gençliği: Belediyeler üzerinde yapılan kayyumu Kürt gençleri olarak kabul etmiyoruz. Direnerek Kürt gençleri olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Devleti kabul etmediğimizi pratiğimizle sergilemeliyiz. Burası Kürdistan’dır, burası Kürt halkının yeridir.

Erdoğan sen sömürgecisin, sen savaşı isteyensin, düşmana karşı direnelim ve savunmamızı geliştirelim. Onların askeri tekniği üstündür demeyelim. Onların topuna tüfeğine karşı bizim de dağlarımız var, taşımız var, savaşacak birçok malzememiz var ve onlarla savaşabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz